Bydgoska Politechnika w drodze

  • 27.04.2022, 19:47
  • KB
Bydgoska Politechnika w drodze Ryszard Wszołek/PBŚ
Akademickie miasteczko Politechniki Bydgoskiej zawitało do Grudziądza. Naukowcy , studenci i przedsiębiorcy zachęcali młodzież do studiowania kierunków inżynierskich na największej uczelni technicznej w regionie.

W dniu 27 kwietnia 2022 roku miasteczko Politechniki przy Zespole Szkół Rolniczych w Grudziądzu odwiedziło ponad 2 tysiące osób. W strefie nauki swoją ofertę zaprezentowały wszystkie wydziały PBŚ. Nie zabrakło specjalnie przygotowanych warsztatów czy stoisk doświadczalnych.

O ścieżce zawodowej kariery można było porozmawiać w strefie biznesu z przedstawicielami przedsiębiorstw współpracujących z Uczelnią. Z myślą o młodzieży odwiedzjącej akademickie miasteczko przygotowano także gry i koncerty.

- „Politechnika w drodze” to specjalny cykl wydarzeń plenerowych, podczas których odwiedzamy miasta regionu, odkrywamy i rozwijamy wśród młodzieży zainteresowania naukami przyrodniczymi, technicznymi czy informatycznymi. Mamy nadzieję, że wielu młodych ludzi zostanie w przyszłości inżynierem i wybierze studia na Politechnice Bydgoskiej. Kolejnym miastem, które odwiedzimy w maju będzie Inowrocław – mówi dr hab. inż. Szymon Różański, prof. PBŚ, rzecznik prasowy Uczelni.

KB

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe