ZUS Bydgoszcz: Ostatnie trzynastki będą wypłacone przed majówką

  • 27.04.2022, 09:53
  • KB
ZUS Bydgoszcz: Ostatnie trzynastki będą wypłacone przed majówką fot.: ZUS
Jeszcze przed majówką ZUS wypłaci ostatnią transzę trzynastek osobom, pobierającym zasiłek lub świadczenie przedemerytalne, których termin płatności świadczenia za kwiecień przypada na 1 maja. Zakład przekazał środki na pocztę 26 kwietnia, a przelewy na rachunki bankowe zrealizuje 28 kwietnia.

Co do zasady trzynasta emerytura przysługuje wszystkim uprawnionym w takiej samej wysokości bez względu na wysokość pobieranego świadczenia. Wyjątkiem jest renta rodzinna. Jeśli pobiera ją kilka osób, to przysługuje jedna trzynastka, która jest dzielona na równe części dla wszystkich uprawnionych.

 

Jedno dodatkowe roczne świadczenie pieniężne przysługuje także w przypadku zbiegu prawa do kilku świadczeń np. emerytury z ZUS i KRUS lub emerytury wypłacanej wraz z rentą wypadkową. W tym roku trzynasta emerytura to 1217,98 zł na rękę. W regionie otrzyma ją w sumie blisko 443 tys.  osób na łączną kwotę ponad 591,8 mln zł - informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego

 

Trzynastka przysługuje wszystkim, którzy mają na dzień 31 marca przyznane prawo do wypłaty jednego ze świadczeń emerytalno-rentowych. Dodatkowe świadczenie pieniężne oprócz ZUS-u swoim świadczeniobiorcom wypłaca także KRUS, Zakład Emerytalno-Rentowy MSWiA, Wojskowe Biura Emerytalne i Biuro Emerytalne Służby Więziennej.

 

Dwie decyzje w jednej kopercie

W tym roku podobnie jak w ubiegłym, emeryci i renciści informację o przyznaniu tzw. trzynastki otrzymają w jednej przesyłce pocztowej wraz z decyzją waloryzacyjną.

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe