Elektryczne rowery już w Bydgoszczy

  • 25.04.2022, 13:19
  • KB
Elektryczne rowery już w Bydgoszczy fot.: ZDMiKP
Jak podaje ZDMiKP, jedna z firm zajmujących się wypożyczaniem hulajnóg w naszym mieście, rozszerza swoją usługę o rowery elektryczne. Start usługi odbył się w sobotę, 23 kwietnia. Początkowo na bydgoskich ulicach rozstawianych zostało 100 rowerów, a liczba ta może zostać zwiększona nawet do 300.

Strefy rozstawienia rowerów oraz cała mapa operacyjna ma się pokrywać z mapą hulajnóg, które już od dawna można wypożyczyć w naszym mieście.

W związku z uruchomieniem usługi wynajmu rowerów elektrycznych szczególną uwagę kierujemy w kwestiach porządkowych, estetycznych, jak i zachowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Użytkownikom hulajnóg oraz nowej usługi przypominamy o pozostawianiu wypożyczonych pojazdów w bezpiecznym miejscu i zgodny z obowiązującymi przepisami.
Dopuszcza się postój roweru, hulajnogi elektrycznej lub urządzenia transportu osobistego na chodniku w miejscu do tego przeznaczonym, a w razie braku takiego miejsca – jak najbliżej zewnętrznej krawędzi chodnika najbardziej oddalonej od jezdni oraz równolegle do tej krawędzi, przy zachowaniu przejścia pieszym (nie powinna być mniejsza niż 1,5 m).

Przypominamy, że służby mundurowe będą mogły podejmować interwencje w odniesieniu do nieprawidłowo zaparkowanych rowerów oraz będzie możliwość ich usuwania. 
Stawka za usunięcie hulajnogi/roweru została ustalona w wysokości 128 zł, a za przechowywanie roweru na parkingu strzeżonym, za każdą dobę - 24 zł.

Warto pamiętać, że mieszkańcy nadal mogą korzystać z Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego (BRA)
Pierwsze 20 minut jazdy jest bezpłatne.
O sposobach jego wypożyczenia więcej piszemy TUTAJ.

(ZDMiKP)

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe