Bydgoszczanin zaatakowany nożem na Miedzyniu

  • 19.04.2022, 20:03
  • KB
Bydgoszczanin zaatakowany nożem na Miedzyniu KWP Bydgoszcz
Policjanci z bydgoskiego wydziału kryminalnego wytypowali i zatrzymali podejrzanego o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. 27-latek grożąc nożem ukradł jednemu z bydgoszczan auto, gdy wyjeżdżał do pracy. Funkcjonariusze odzyskali skradzionego opla. Podejrzany decyzją sądu został aresztowany.

Wszystko zaczęło się w ubiegłym tygodniu we wtorek (12.04.2022) nad ranem, wówczas dyżurny z bydgoskiego Błonia otrzymał informację o kradzieży pojazdu na bydgoskim Miedzyniu. Na miejsce zostali skierowani policjanci. Tam zastali pokrzywdzonego, który opowiedział o całym zajściu.

Z jego relacji wynikało, że sprawca ukradł mu auto, gdy wystawiał je z garażu i postawił przed posesją. Wtedy zauważył mężczyznę, który próbował wsiąść do jego samochodu. Pokrzywdzony na próbę udaremnienia kradzieży został zaatakowany nożem. W wyniku ataku został zraniony w policzek. Następnie sprawca odjechał oplem. Funkcjonariusze zaczęli zbierać szczegółowe informacje na temat okoliczności zdarzenia oraz rysopisu sprawcy.

Do sprawy włączyli się kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, którzy następnego dnia (13.04.2022) odnaleźli skradzionego opla na jednej z ulic Osowej Góry. Auto zostało zabezpieczone. W tym czasie kryminalni wytypowali podejrzewanego. Jeszcze tego samego dnia namierzyli go, gdy wracał vw do Bydgoszczy. Około godziny 16:00 policjanci przystąpili do realizacji i zatrzymali podejrzewanego za Mostem Fordońskim. Zaskoczony 27-latek został obezwładniony. Następnie trafił do policyjnego aresztu.

Śledczy z bydgoskiego Błonia na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili 27-latkowi zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Następnie doprowadzili go do prokuratury. Tam oskarżyciel po jego przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt. W piątek (15.04.2022) sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na najbliższe trzy miesiące.    

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe