Mammobus w bydgoskim centrum handlowym

  • 09.04.2022, 10:03
  • KB
Mammobus w bydgoskim centrum handlowym fot. ilustracyjna/pixabay
CH Focus po raz kolejny wspiera ważną akcję prozdrowotną skierowaną do kobiet i zachęca je do skorzystania z bezpłatnej mammografii. We wtorek, 12 kwietnia, mieszkanki Bydgoszczy i okolic będą mogły wykonać badanie profilaktyczne w mammobusie, który stanie przed centrum handlowym.

Regularne badania to podstawa. Najskuteczniejszą formą wczesnej profilaktyki raka piersi jest mammografia, która pozwala w porę podjąć właściwą terapię i daje szansę powrotu do zdrowia. Od wielu lat bezpłatne badania przeprowadzane są w całej Polsce w ramach ogólnopolskiej akcji profilaktyki raka piersi „Łączy Nas Kobiecość”. W akcję ponownie włączyło się także CH Focus.

 

- Dbanie o własne zdrowie i naszych najbliższych, to priorytet, dlatego z przyjemnością wspieramy akcję i gorąco zachęcamy do udziału w niej bydgoszczanki. Badania profilaktyczne to ważna i zacna inicjatywa. Mamy świadomość, że im więcej kobiet skorzysta z mobilnego laboratorium i przebada się, tym większe prawdopodobieństwo wykrycia choroby i podjęcia leczenia - mówi Gregory Pertus, dyrektor CH Focus w Bydgoszczy.

 

Bydgoszczanki będą mogły poddać się profilaktycznym badaniom mammograficznym już 12 kwietnia. Tego dnia na parkingu CH Focus, od strony ul. Jagiellońskiej 39-47, zaparkuje mammobus, który będzie czynny w godz. 10:00- 17.00. Z bezpłatnej mammografii mogą skorzystać kobiety w wieku 50 - 69 lat, które w ciągu 2 ostatnich lat nie wykonały takiego badania. Dla pań, spoza grupy refundowanej, oferowane są badania odpłatnie w kwocie 100 zł.

 

Mammobus wyposażony jest w nowoczesny certyfikowany aparat mammograficzny, podlegający bieżącym testom i kontrolom jakości. Nad prawidłowością wykonywanych badań czuwa wykwalifikowany personel z wieloletnim doświadczeniem. Rejestracji na badanie można dokonać telefonicznie pod numerem 42/ 254 64 12 lub online na stronie www.medica.org.pl. Do rejestracji należy przygotować nr PESEL raz nr telefonu kontaktowego.

 

Akcja prozdrowotna jest elementem programu Atrium Razem, którego celem jest wsparcie i integracja lokalnej społeczności oraz wspólne budowanie przyjaznego środowiska rozwoju.

 

Więcej szczegółów pod adresem: https://focusbydgoszcz.pl.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe