Sprawdź, gdzie można odebrać Bydgoską Kartę Seniora

  • 07.04.2022, 12:37
  • KB
Sprawdź, gdzie można odebrać Bydgoską Kartę Seniora
Od 5 kwietnia br. miejscem wydawania Bydgoskiej Karty Seniora 60+ jest Centrum Organizacji Pozarządowych „Gdańska 5”. To tutaj znajduje się nowo utworzone Biuro Aktywności Społecznej, które zajmować będzie się m.in. sprawami seniorów.

Na początku lutego br. Bydgoskie Biuro Seniora i Zespół ds. Wspierania Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu zamieniło się w jedno Biuro Aktywności Społecznej, które ma swoją siedzibę przy ul. Gdańskiej 5. W związku z tymi zmianami seniorzy, którzy chcą otrzymać Bydgoską Kartę Seniora 60+ mogą zgłaszać się na Gdańską 5. Karta nie będzie już wydawana w ratuszu przy ul. Jezuickiej 1. Aby otrzymać kartę seniora wystarczy dowód osobisty, a kartę otrzymasz od ręki, po wypełnieniu krótkiego wniosku. Wystarczy mieszkać w Bydgoszczy i mieć ukończone 60 lat. Przypominamy, że kartę otrzymać można także bez wychodzenia, z dostawą do domu. W tym celu wypełnić należy wniosek na platformie ePUAP. Instrukcja krok po kroku dostępna jest TUTAJ. Informacje na temat Karty Seniora pod nr tel. 52 5858 963.

Dodatkowymi punktami wydawania Bydgoskiej Karty Seniora 60+ są:

  • Punkt Urzędu Miasta Bydgoszczy w CH „Zielone Arkady”, ul. Wojska Polskiego 1, poziom +1, tel. 52 5859 466.
  • Punkt Osiedlowy w Fordonie, ul. E. Gierczak 6, parter, tel. 52 5858 732
  • Działy Opieki Środowiskowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej: ul. Czerkaska 22, tel. 52 370 59 11, 52 339 06 40; ul. Porazińskiej 9, tel. 52 343 66 44; ul. Ogrodowa 9, tel. 52 325 44 50; ul. Kapuściska 10, tel. 52 325 98 70.

Lista zniżek coraz dłuższa
Zachęcamy do przystąpienia do programu kolejnych użytkowników, a także partnerów oferujących osobom starszym atrakcyjne zniżki. Program wspiera z miesiąca na miesiąc coraz więcej firm i instytucji - wszystkim serdecznie dziękujemy. Lista zniżek
TUTAJ.

Biuro Aktywności Społecznej – z Wami i dla Was
W ramach Biura Aktywności Społecznej wydzielono: stanowiska odpowiedzialne za współpracę z organizacjami pozarządowymi i wolontariatem, stanowiska realizujące politykę senioralną, a także stanowiska do spraw projektów społecznych, polityki równościowej i wielokulturowości. Biuro ma swoją siedzibę przy ul. Gdańskiej 5

- Działamy z Wami i dla Was! Pod zmienioną nazwą, jednak z tym samym, a może jeszcze większym zapałem, otwartością i entuzjazmem kształtować będziemy w Bydgoszczy klimat sprzyjający organizacjom pozarządowym i wszelkim inicjatywom, budującym społeczeństwo aktywne i obywatelskie - mówi Dorota Glaza, Dyrektor Biura Aktywności Społecznej.

Na ulicę Gdańską 5 zapraszamy także bydgoskie duże rodziny, z minimum trójką dzieci. Centrum Organizacji Pozarządowych jest bowiem także podstawowym miejscem wydawania Bydgoskiej Karty Rodzinnej 3+. Więcej informacji na jej temat dostępnych jest
TUTAJ. Dodatkowe informacje na temat Karty Rodzinnej - tel. 52 5859 445.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe