Trwa sprzątanie przystanków i stawianie nowych wiat

  • 05.04.2022, 17:27
  • KB
Trwa sprzątanie przystanków i stawianie nowych wiat fot.: KB/ archiwum
Jak podaje ZDMiKP, w tym roku wiosenna aura pozwala znacznie wcześniej rozpocząć sezon kompleksowego mycia i sprzątania przystanków autobusowych i tramwajowych w Bydgoszczy. Akcja pozimowego mycia obejmie w sumie 590 wiat przystankowych i blisko 750 przystanków. W kwietniu planowany jest też montaż kolejnych wiat przystankowych w mieście.

Zaplanowane prace polegać będą na dokładnym wyczyszczeniu wodą pod ciśnieniem: szyb, siedzisk, oparć, gablot rozkładowych i reklamowych oraz zadaszeń wiat.
Myciu podlegać będą również ławki wolnostojące na przystankach, które nie posiadają wiat.

Oprócz typowych zabrudzeń, z przystanków usuwane będą także graffiti, nielegalne ogłoszenia i naklejki.
Prace porządkowe obejmują nie tylko same wiaty przystankowe ale także obszar peronu przystankowego.
Z zewnątrz wyczyszczone zostaną również tablice informacji pasażerskiej.

Prace rozpoczną się 8 kwietnia i potrwają około tygodnia. W tym roku każda wiata będzie kompleksowo wyczyszczona przynajmniej 3 razy.

Nowe wiaty przystankowe
Zadaszenia chroniące pasażerów przed deszczem i wiatrem, co roku dostawiamy na bydgoskich przystankach.
Kolejne pojawiają się już niebawem.

Jeszcze w kwietniu planujemy zamontować wiaty na przystanku Fordońska/Łowicka (kierunek Fordon) oraz Bora Komorowskiego/Kiedrowskiego (kierunek Mariampol).


Dodatkowo prowadzimy postępowanie przetargowe w zakresie dostawy i montażu kolejnych wiat przystankowych.
W ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego nowe zadaszenia miałyby stanąć w Łęgnowie - na przystankach: Toruńska/Wypaleniska (w obu kierunkach), Toruńska/Przyłubska (w obu kierunkach) Dworzec Łęgnowo (kierunek Stomil), Toruńska – Wieża Ciśnień (w obu kierunkach) i Plątnowska – Otorowska w stronę Łęgnowa.

W Bydgoszczy mamy 590 wiat przystankowych.
Ustawiane są zgodnie z kryteriami dotyczącymi ilości pasażerów korzystających z danego przystanku.
Dodatkowo warunkiem postawienia nowej wiaty, są możliwości infrastrukturalne czyli szerokość chodnika, który w danym miejscu musi wynosić od minimum ok. 2,70 do 3,20 metra szerokości dla wiat ze ścianami bocznymi oraz ok. 2,2 m dla wiat bez ścian bocznych ( w zależności od typu wiaty). Warunkiem jest też odległość od okolicznej zabudowy.

Obecnie na terenie miasta już blisko 94 % pasażerów korzysta z wiat przystankowych.

(ZDMiKP)

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe