GDDKiA Bydgoszcz: Bezpieczne przejścia dla pieszych w regionie

  • 17.02.2022, 17:48
  • KB
GDDKiA Bydgoszcz: Bezpieczne przejścia dla pieszych w regionie fot.: ilustracyjna/pixabay
Jak podaje bydgoski oddział GDDKiA, konsekwentnie poprawiane jest bezpieczeństwo na drogach krajowych. Jednym z takich działań będzie doświetlenie 202 przejść dla pieszych na drogach krajowych w województwie kujawsko-pomorskim. Inwestycje te będą realizowane w ramach rządowego Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej na lata 2021-2024.

Przetargi na dokumentację

Jesienią ubiegłego roku Ministerstwo Infrastruktury uzgodniło szereg Programów Inwestycji, które pozwoliły przejść do prac projektowych. Ogłosiliśmy pięć przetargów na opracowanie dokumentacji projektowej związanej z montażem doświetleń przejść dla pieszych na odcinkach dróg krajowych. Do 21 lutego br. na oferty dla dwóch odcinków: DK15 Wylatowo - Strzelno oraz DK10 Rudy - Cierpice. Dzień później, 22 lutego, upłynie termin składania ofert na koleje pięć odcinków dróg: DK25 Mrozowo - Kruszyniec, DK56 Kotomierz, DK67 Brzoza - Lubień Kujawski, DK91 Bochlin - Nowe Marzy oraz w Stolnie. Opracujemy projekty doświetleń 202 przejść dla pieszych.

Ocena ofert

Kryterium oceny ofert stanowi cena (60 proc.) oraz zespół projektowy (40 proc.). Termin realizacji zamówienia wynosi 7 miesięcy od daty zawarcia umowy. Do obowiązków wykonawcy będzie także należało wsparcie na etapie postępowania na roboty (w okresie 6 miesięcy) i pełnienie nadzoru autorskiego w okresie 7 miesięcy. Zachęcamy do składania ofert i wzięcia udziału w przetargach.

202 to dopiero początek

Wspomniane wcześniej doświetlenia to początek tego rodzaju działań. W drugiej połowie roku planujemy ogłoszenie przetargów na dokumentację projektową dla kolejnych doświetleń przejść.  Takie same działania będziemy prowadzić w 2023 roku, a dla odcinków na które otrzymamy od wykonawców dokumentację projektową ogłosimy przetargi na wykonanie doświetleń.

O Programie Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej

Realizacja tej i przygotowywanych kolejnych inwestycji poprawiających bezpieczeństwo na drogach jest możliwa dzięki rządowemu Programowi Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Głównym celem Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na drogach krajowych zarządzanych przez GDDKiA. Celami szczegółowymi są ochrona uczestników ruchu oraz zapewnienie infrastruktury drogowej, mającej wpływ na wzrost bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez redukcję liczby wypadków i ich ofiar. 

Realizacja zadań w ramach Programu umożliwi eliminację realnych i potencjalnych zagrożeń dla bezpieczeństwa ruchu drogowego, a w połączeniu z zadaniami realizowanymi w PBDK, pozwoli docelowo na zmniejszenie liczby odcinków niebezpiecznych. Program wskazuje źródła finansowania oraz określa zakres rzeczowy zadań przewidywanych do realizacji. Jest spójny ze Strategią na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju oraz Strategią Zrównoważonego Rozwoju Transportu do 2030 roku, oraz komplementarny z działaniami realizowanymi w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.).

(GDDKiA)

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe