Bydgoszczanie polubili bilety 20-minutowe

  • 16.02.2022, 11:16
  • KB
Bydgoszczanie polubili bilety 20-minutowe fot.: KB archiwum
Jak podaje ZDMiKP, w związku ze zmianą stawek za przejazd komunikacją miejską, coraz więcej osób korzysta z biletów dobowych i 20 minutowych. Niesłabnącą popularnością cieszy się też zakup biletu przez aplikację w telefonie.

Obecnie za bilet normalny płacimy 3,80 zł (1,90 ulgowy) a za godzinny bilet normalny 4,80 zł (2,40 ulgowy). Nowością są bilety 20-minutowe za 3 zł (1,5 ulgowy) które cieszą się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców.

W miesiącu styczniu czyli po wprowadzeniu zmian, w porównaniu do listopada ubiegłego roku, w Open Payment System (płatność kartą za przejazd) o blisko 72 tysiące spadła sprzedaż biletów jednorazowych normalnych i ulgowych. O tyle samo wzrosła natomiast sprzedaż biletów 20 minutowych.

O ponad tysiąc spadła też sprzedaż biletów godzinnych. Wielu pasażerów jak widać z przeprowadzonych statystyk, zaczęła korzystać z biletów dobowych (wzrost o ok. 1000 szt.).

W chwili obecnej najbardziej popularne w Bydgoszczy są bilety jednorazowe i 20-minutowe. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się natomiast bilety dobowe.

Coraz rzadziej kupujemy bilety w papierze. Wpływ na to ma niewątpliwie coraz bardziej ograniczona liczba punktów ze sprzedażą biletów (kioski). Innowacje technologiczne cieszą się natomiast coraz większą popularnością wśród bydgoszczan i wypierają dotychczasowe rozwiązania w postaci papierowych biletów.

Każdego dnia aplikacją za bilet jednorazowy płaci już blisko 1000 osób. W ubiegłym roku zakup biletu za pomocą karty płatniczej wykonano już ponad 3 mln płatności. To o 50% więcej niż jeszcze dwa lata wcześniej.

Coraz więcej Pasażerów płaci za przejazd przy pomocy aplikacji w telefonie. Więcej pisano o tym TUTAJ.

(ZDMiKP)

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe