Wkrótce nowy sezon BRA. Umowa na obsługę podpisana

  • 09.02.2022, 16:36
  • KB
Wkrótce nowy sezon BRA. Umowa na obsługę podpisana fot.: KB archiwum
Jak podaje ZDMiKP, podpisano umowę na obsługę Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego w 2022 roku. W tym sezonie podobnie jak w roku ubiegłym, będzie obowiązywał system pomostowy. Oznacza to, że umowa będzie obowiązywała przez jeden rok a usługa oparta będzie wyłącznie na istniejących stacjach i rowerach. Nowy sezon rozpoczyna się za niespełna miesiąc.

W październiku 2021 roku zakończyła się umowa na obsługę Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego (BRA). Mimo trudnej sytuacji w tej branży, chcieliśmy aby rower miejski nadal funkcjonował w naszym mieście.

Właśnie podpisaliśmy umowę z firmą Homeport Polska Sp. zo.o z Warszawy. To wykonawca który obsługiwał rowery BRA w poprzednim sezonie.
Kwota za wykonanie usługi to ponad 1 mln 446 tys. zł.
 
Nowy sezon rozpoczyna się już 1 marca.

W tym roku podobnie jak w poprzednim obowiązywać będzie w Bydgoszczy system pomostowy. Oznacza to, że umowy została podpisana na jeden sezon a usługa zostanie oparta wyłącznie na istniejących stacjach i rowerach
 

To rozwiązania wprowadziliśmy mając na uwadze sytuację epidemiologiczną, spadającą liczbę wypożyczeń, trudną sytuację tej branży w innych miastach Polski oraz problemy z produkcją komponentów do takich systemów rowerowych.

W ubiegłym roku Bydgoszczanie mieli do dyspozycji prawie 500 rowerów, które można było wypożyczyć w ponad 50 stacjach. Średni czas wypożyczenia roweru na dzień to 24 minuty.

Łączna liczba wypożyczeni rowerów w sezonie wyniosła ponad 58 tysięcy.

W systemie zarejestrowanych było prawie 6000 użytkowników.

(ZDMiKP)

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe