Kujawsko-pomorskie: Z nożem ruszył na samochody

  • 26.01.2022, 10:19
  • KB
Kujawsko-pomorskie: Z nożem ruszył na samochody fot.: ilustracyjna/pixabay
Kruszwiccy policjanci zatrzymali wandala, który poprzecinał opony w czterech pojazdach. Chuligan na samochody ruszył z nożem, a później ukrywał się w ogrodowej altanie na terenie Kruszwicy. Tam namierzyli i zatrzymali go policjanci. Jest już akt oskarżenia przeciwko niemu.

Dwa dni temu (24.01.22) policjanci z komisariatu w Kruszwicy zakończyli aktem oskarżenia sprawę uszkodzeń mienia, do jakich doszło we wrześniu ubiegłego roku na terenie miasta. Wówczas policjanci otrzymali zgłoszenie, że przy ul. Portowej ktoś poprzecinał opony w czterech zaparkowanych tam samochodach. Łączne straty właściciele wycenili na ponad 3 tys. zł.

Już następnego dnia kruszwiccy policjanci uzyskali informację, że sprawcą tak chuligańskiego czynu może być 24-letni, znany im z wcześniejszych wybryków, mieszkaniec gminy. Gdy tylko funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ukrywa się na działkach w altanie należącej do członka jego rodziny, urządzili zasadzkę i zatrzymali go. Tam też zabezpieczyli narzędzia, które są dowodem w sprawie.

Mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia czterech pojazdów, w których poprzecinał po dwie, a nawet trzy opony. Przyznał się, że zrobił to z pobudek chuligańskich, wyładowując swoją agresję. Decyzją oskarżyciela został objęty do czasu rozprawy sądowej policyjnym dozorem i zakazem opuszczania kraju. Teraz kruszwiccy policjanci, za pośrednictwem prokuratury, akta przesyłają do sądu. Karanemu już wcześniej mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe