Firmy z Bydgoszczy mogą pomóc i zaoferować pracę uchodźcom

  • 24.01.2022, 12:17
  • KB
Firmy z Bydgoszczy mogą pomóc i zaoferować pracę uchodźcom fot.: ilustracyjna/pixabay
Jak podaje BARR, Fundacja Emic, we współpracy z Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek, zapraszają firmy z Bydgoszczy do włączenia się w akcję „Gość w dom – mieszkanie i praca dla uchodźców”. Poszukiwana jest praca głównie dla obywateli Afganistanu, ewakuowanych do Polski w sierpniu 2021 r., a także uchodźców innych narodowości m. in. z Białorusi, zamieszkałych obecnie w ośrodku w Grupie pod Grudziądzem.

Poszukujący zatrudnienia to w większości osoby ze średnim i wyższym wykształceniem, byli pracownicy wojska, administracji publicznej, banków i firm. Poszukiwane są oferty pracy nie tylko w wyuczonych zawodach. Dzięki szybkiemu podjęciu pracy przez uchodźców możliwe będzie postawienie pierwszych kroków w Polsce i opłacenie przez nich podstawowych kosztów życia.

Jeśli Twoja firma ma ofertę pracy lub możesz pomóc w jej poszukiwaniu – wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Akcję można wesprzeć również w inny sposób, np. poprzez wynajem mieszkania lub finansowo. Szczegóły podane są na stronie Fundacji Emic.

(BARR)

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe