Wystartowała wystawa "Umysł przyłapany" w bydgoskim centrum handlowym

  • 17.01.2022, 15:42
  • KB
Wystartowała wystawa "Umysł przyłapany" w bydgoskim centrum handlowym Materiały prasowe
Czy to co widzimy jest takie naprawdę? Czy świat zawsze wygląda tak samo? Jak działa nasz umysł? Na te i wiele innych pytań znajdziemy odpowiedzi odwiedzając wystawę „Umysł przyłapany”, która podczas zimowych ferii dostępna będzie w centrum Zielone Arkady w Bydgoszczy. Od 17 do 29 stycznia na odwiedzających czekać prawie 20 interaktywnych stanowisk.

Na podstawie zmysłów nasz mózg buduje obraz otaczającego świata. W pędzącej rzeczywistości selekcjonujemy i wybieramy najistotniejsze informacje. Jednak o wiele częściej niż nam się wydaje nasz umysł ulega złudzeniom i wpływom emocji. Kiedy już przekonamy się, że można słyszeć łokciem, czemu by nie powtórzyć tego doświadczenia z patykiem czy długopisem? Bezboleśnie siadamy na gwoździach, a jak będzie na żwirze?

Jak to możliwe, że nie rozpoznajemy, czy przedmiot jest ciepły, czy zimny? „Umysł przyłapany” poddaje nas swoistej naukowej inicjacji, przełamuje schematy myślenia i pozwala nam się przekonać, że nauka to fascynująca przygoda! Wystawa zorganizowana przy współpracy z warszawskim Centrum Nauki Kopernik pozwala nie tylko poznać otaczającą nas rzeczywistość. Interaktywne eksponaty dają możliwość przekonania się na własnej skórze jakim sztuczkom ulega nasz mózg – mówi Ewa Krassowska, dyrektor galerii Zielone Arkady.

Wystawa jest doskonałą okazją, aby ciekawie spędzić czas oraz dobrze się bawić– dodaje. Wystawa „Umysł Przyłapany” została wymyślona i zbudowana przez specjalistów z Centrum Nauki Kopernik przy wsparciu ekspertów naukowych.

 

Składa się z prawie 20 interaktywnych eksponatów. Na poszczególnych stanowiskach zastawiamy pułapki na umysł i pozwalamy przyłapać go na wielu sztuczkach.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe