Nowy rzezcznik wojewody kujawsko-pomorskiego

  • 14.01.2022, 16:25
  • KB
Nowy rzezcznik wojewody kujawsko-pomorskiego fot.: KPUW
Dziś, (14.01) w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy wojewoda Mikołaj Bogdanowicz powołał nowego rzecznika prasowego wojewody kujawsko-pomorskiego. Dotychczasowego rzecznika Adriana Móla zastąpi na piastowanym przez niego od 2016 r. stanowisku Tomasz Wiśniewski.

O nowy rzeczniku mówi Wojewoda Kujawsko-Pomorski.

- Z panem Tomaszem znamy się od pięciu lat, czyli od czasu, kiedy zaczął pracę w administracji rządowej. Zawsze był zaangażowany w pracę w biurze prasowym. Jest bardzo dobrze przygotowany do tej funkcji. Przez lata ściśle współpracował z ustępującym ze stanowiska Adrianem Mólem. Nowemu rzecznikowi życzę wielu sukcesów w sprawowaniu tej odpowiedzialnej funkcji – dodał.

BIOGRAM

 

Tomasz Wiśniewski

 

Urodził się 19 września 1991 roku w Bydgoszczy. Ukończył Zespół Szkół Katolickich Pomnik Jana Pawła II w Bydgoszczy.

Magister politologii, absolwent Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Licencjat ukończył na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna, studia magisterskie na kierunku politologia. Jest absolwentem studiów podyplomowych Master of Business Administration w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

W czasie studiów odbywał staże w redakcjach informacyjnych, radiowych i telewizyjnych Radia Maryja i TV TRWAM, przygotowywał audycje radiowe i telewizyjne.

Od lutego 2017 r. pracuje w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy w oddziale prasowym Biura Wojewody, gdzie zajmuje się przygotowywaniem i publikacją komunikatów na stronie internetowej Urzędu, a także obsługą i promocją mediów społecznościowych wojewody i Urzędu oraz obsługą programów graficznych. Współodpowiedzialny za kontakt z mediami. Konferansjer podczas wydarzeń z udziałem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego.

Uczestniczył w przygotowaniu wspólnie z Polska Press w sierpniu 2018 r. czterostronicowego dodatku „Kujawsko-Pomorskie. Siła wspólnoty” podsumowującego wsparcie udzielone przez Wojewodę i rząd po nawałnicy, która w 2017 r. przeszła przez województwo kujawsko-pomorskie; przygotowanie czterostronicowego dodatku przed wyborami samorządowymi (wrzesień 2018 r.) „Kujawsko-Pomorskie” Dotrzymujemy słowa”. Dodatki ukazały się w nakładzie 100 tys. egzemplarzy w Gazecie Pomorskiej.

Uczestniczył w pracach zespołów związanych z organizacją wizyt Prezydenta RP i Prezesa Rady Ministrów w województwie kujawsko-pomorskim.

Uczestniczył w zespołach przygotowujących wspólnie z PSP, Policją, WOPR i Polska Press festynu rodzinnego w maju 2018 r. „Misja Wakacje” – promującego bezpieczne zachowania podczas wakacji oraz pikników militarnych w 2018 r. (m.in. Bydgoszcz, Toruń, Włocławek) - współpraca z MON, WSzW Bydgoszcz – obsługa medialna. Podczas pikników organizowana była m.in. wystawa sprzętu wojskowego, pokazy służb i koncerty.

Współpracował z Komendą Wojewódzką PSP w Toruniu podczas akcji prewencyjnych (od 2017 r.) corocznie m.in. akcja Czujka na straży twojego bezpieczeństwa m.in. poprzez współtworzenie promocji akcji w mediach lokalnych i społecznościowych.

Uczestniczył w pracach zespołów przy organizacji wystaw i konkursów historycznych z IPN, a także przy organizacji obchodów świąt państwowych w regionie.

Brał udział przy organizacji pikników promujących rządowy program Rodzina 500+ wspólnie z Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej, Policją, KW PSP i innymi służbami, Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa, Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz samorządami.

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe