Policjanci z Bydgoszczy przypominają o bezpieczeństwie w czasie zbliżających się ferii

  • 12.01.2022, 09:43
  • KB
Policjanci z Bydgoszczy przypominają o bezpieczeństwie w czasie zbliżających… KWP Bydgoszcz
Wczoraj (11.01.2022) profilaktycy z komisariatu na bydgoskim Błoniu, dzięki uprzejmości Dyrekcji oraz Pedagoga Szkoły Podstawowej nr 10 w Bydgoszczy, spotkali się w trakcie zajęć online z uczniami, aby wspólnie omówić z nimi najważniejsze tematy dotyczące bezpieczeństwa w czasie zbliżającej się zimowej przerwy w zajęciach lekcyjnych.

Mimo ograniczeń wynikających z sytuacji epidemicznej z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa, dzięki bardzo dobrej współpracy profilaktyków z komisariatu na Błoniu ze Szkołą Podstawową nr 10 w Bydgoszczy, młodszy aspirant Maciej Kaźmierczak przeprowadził wczoraj (11.01.2022) zajęcia z uczniami klas 0-VIII tej placówki na platformie Teams.

 

Podczas spotkania z uczniami funkcjonariusz poruszył wiele zagadnień dotyczących bezpieczeństwa w czasie wypoczynku w domu jak i poza nim: przypomniał podstawowe zasady ruchu drogowego, wskazał na właściwe zachowanie na stoku, omówił zasady bezpiecznego korzystania z wielu atrakcji dostępnych podczas zimowego wypoczynku, uczulił na zagrożenia wynikające z wchodzenia na zamarznięte akweny, wskazał na konsekwencje płynące z niewłaściwego korzystania z internetu, przypomniał dlaczego ważne jest zachowanie zasad bezpieczeństwa również podczas wypoczynku w domu oraz w kontaktach z osobami nieznajomymi.

 

Policjant odpowiedział również na wiele pytań związanych z sytuacjami mogącymi spotkać najmłodszych w czasie ferii.  

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe