Tragiczny wypadek na S5

  • 28.12.2021, 15:21
  • KB
Tragiczny wypadek na S5 KWP
Żnińscy kryminalni, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na S5 w gminie Rogowo. Pasażerka pojazdu osobowego z obrażeniami ciała została przetransportowana Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Bydgoszczy.

Około godz. 12.00 Komenda Powiatowa Policji w Żninie została powiadomiona o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze S5 na terenie gminy Rogowo, w którym brał udział samochód osobowy i pojazd ciężarowy, z którego miała spaść tafla lodu. Na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, wynika, że pojazd ciężarowy marki Man poruszał się w kierunku miejscowości Gniezno. Z jego naczepy bezpośrednio na szybę czołową pojazdu marki Audi A6, który poruszał się za nim, spadła tafla lodu.

W rezultacie tego zdarzenia powierzchownych obrażeń ciała doznało dwoje pasażerów, natomiast kobieta, która siedziała z przodu obok kierowcy, w związku z obrażeniami twarzy, została przetransportowana Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Bydgoszczy.

Kierujący byli trzeźwi, posiadali stosowne uprawnienia do kierowania pojazdami. Ruch w miejscu zdarzenia odbywał się lewym pasem, a na czas lądowania śmigłowca LPR był całkowicie zablokowany.

Wszystkie okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają żnińscy kryminalni pod nadzorem prokuratora.

Zimowe warunki atmosferyczne są trudne dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Na kierowcach wymuszają zmianę techniki prowadzenia pojazdów oraz konieczność zachowania szczególnej ostrożności.

Planując podróż w warunkach zimowej aury, niezmiernie ważne jest odpowiednie przygotowanie pojazdu. Należy zadbać o właściwe ogumienie i oświetlenie samochodu. Warto również sprawdzić stan akumulatora i przygotować akcesoria zimowe, jak odmrażacz do szyb i zamków, płyn do spryskiwaczy odpowiedni dla niskich temperatur, skrobaczkę czy miotełkę do zgarniania śniegu.

Ponadto bezpośrednio przed podróżą należy usunąć śnieg i lód z szyb i nadwozia, aby zapewnić kierowcy właściwe pole widzenia i jednocześnie nie stwarzać zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy o zachowaniu zwiększonego odstępu od poprzedzającego samochodu, unikaniu ostrego hamowania, manewry mijania i wyprzedzania podejmujmy z rozwagą, odpowiednio wcześniej je sygnalizując. Natomiast w rejonach przejść dla pieszych zachowajmy szczególną ostrożność.

KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dawid
Dawid 29.12.2021, 17:27
Proszę osobę poszkodowaną w wypadku lub jej rodzinę o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid tel.579925890

Pozostałe