W Bydgoszczy oddawali krew dla Marcina Wasielewskiego [FOTO]

  • 24.12.2021, 14:29
  • KB
W Bydgoszczy oddawali krew dla Marcina Wasielewskiego [FOTO] KWP Bydgoszcz
Bydgoscy policjanci oddawali wczoraj krew dla kolegi - policjanta Marcina Wasielewskiego, który walczy z białaczką i obecnie przebywa w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim w Toruniu. Do akcji włączyli się również policjanci i słuchacze Szkoły Policji w Pile. Wszystkim dziękujemy i zachęcamy kolejne osoby do dzielenia się tym najcenniejszym darem, jakim jest krew.

Posterunkowy Marcin Wasielewski jest funkcjonariuszem Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego w fordońskim komisariacie. We wczorajszą (22.12.2021) akcję mającą na celu pozyskanie krwi dla Marcina szczególnie włączyli się jego przełożeni oraz koleżanki i koledzy, którzy rano pojawili się w 10. Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką w Bydgoszczy przy ul. Powstańców Warszawy 5, by oddać dla niego krew.

Na apel odpowiedziało również kierownictwo Szkoły Policji w Pile, które zorganizowało akcję oddawania krwi dla Marcina. 31 młodych policjantów- słuchaczy pilskiej szkoły oddało dla niego krew.

Pomimo trwających intensywnych badań nad wytworzeniem syntetycznej krwi dotychczas naukowcy nie opracowali metody pozwalającej na jej wyprodukowanie w warunkach laboratoryjnych. Nie są dostępne sposoby przemysłowego pozyskania składników krwi, więc jedynym sposobem jest jej oddawanie.

Pamiętajmy, iż krew jest najcenniejszym darem, jaki można podarować drugiemu człowiekowi. Nie da się jej zastąpić żadnym innym lekiem, dlatego tak istotne jest abyśmy oddawali jej jak najwięcej.

Wszystkim Krwiodawcom serdecznie dziękujemy.

KB

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe