Bydgoscy policjanci i strażnicy miejscy kontrolowali miejsca przebywania osób bezdomnych

  • 03.12.2021, 16:21
  • KB
Bydgoscy policjanci i strażnicy miejscy kontrolowali miejsca przebywania… KWP Bydgoszcz
Okres zimowy i towarzyszące mu niskie temperatury to duże niebezpieczeństwo dla osób bezdomnych. Z tego też względu wczoraj wieczorem (02.11.2021) dzielnicowi z Fordonu oraz Szwederowa wspólnie ze strażnikami miejskimi z tych rejonów skontrolowali miejsca, gdzie przebywają bezdomni. Funkcjonariusze mieli ze sobą kurtko- śpiwory w celu przekazania ich osobom potrzebującym.

Wszystkie napotkanie bezdomne osoby były informowane o możliwości uzyskania pomocy w działających na terenie miasta Bydgoszczy placówkach pomocowych, ogrzewalniach, noclegowniach, jadłodajniach, które mają do zaoferowania ciepły posiłek i nocleg lub inną niezbędną pomoc. Funkcjonariusze mieli ze sobą kurtko- śpiwory, które przekazali osobom ich potrzebującym.

 

Mroźne dni i noce są szczególnie trudne dla osób, które nie mają własnego dachu nad głową. Osoby bezdomne szukają najczęściej schronienia na dworcach kolejowych, klatkach schodowych, w piwnicach, pustostanach oraz ogródkach działkowych. Wszędzie tam, gdzie mogą się choć trochę ogrzać. Niejednokrotnie przebywają w namiotach czy w zbudowanych własnoręcznie szałasach.

Nie bądźmy obojętni. Informujmy policję i straż miejską o miejscach przebywania bezdomnych i potrzebujących pomocy. Szczególnie zwracajmy uwagę na bezdomnych będących pod wpływem alkoholu, gdyż organizm osoby nietrzeźwej wychładza się zdecydowanie szybciej. Dlatego, nie przechodźmy obojętnie obok osób leżących na ławkach, na dworcach czy w parkach. Tylko szybka reakcja i poinformowanie o tym odpowiednich służb może przyczynić się do uratowania komuś życia.

 

Bydgoska policja, jak co roku, apeluje do mieszkańców, aby o osobach bezdomnych, wymagających pomocy, informować dzwoniąc na numer alarmowy 112 lub numerem alarmowym Straży Miejskiej  986. Każda informacja zostanie przez funkcjonariuszy sprawdzona i podjęte zostaną działania mające na celu udzielenie pomocy.

KB

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe