Policyjna grupa "SPEED" cały czas aktywna na bydgoskich drogach- podsumowanie listopada

  • 02.12.2021, 12:46
  • KB
Policyjna grupa "SPEED" cały czas aktywna na bydgoskich drogach- podsumowanie… fot.: ilustracyjna/pixabay
Policjanci z bydgoskiej grupy „SPEED” cały czas są aktywni na terenie miasta i powiatu bydgoskiego. W minionym miesiącu namierzyli 1062 kierowców, którzy przekroczyli prędkość, wśród nich jest 46, którzy w terenie zabudowanym dwukrotnie ją przekroczyli. Funkcjonariusze zatrzymali im prawa jazdy.

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych, a także skalę ich skutków. Nadmierna lub niedostosowana do warunków ruchu niesie za sobą zagrożenie nie tylko braku opanowania pojazdu, a w konsekwencji doprowadzenia do wypadku, lecz w istotny sposób wpływa na rozmiar obrażeń uczestniczących w nim osób.

Codziennie bydgoscy policjanci ruchu drogowego tworzący grupę „SPEED” wyjeżdżają do służby nieoznakowanymi pojazdami marki BMW z wideorejestratorami, ale także oznakowanymi radiowozami z laserowymi miernikami prędkości. Efekty ich pracy odczuli szczególnie ci kierowcy, którzy za nic mieli obowiązujące przepisy ruchu drogowego.

W listopadzie policjanci bydgoskiej grupy "SPEED":

 

·         skontrolowali 1466 pojazdów,

 

 

·         ujawnili 1686 wykroczeń drogowych, z czego 1062 to przekroczenia dopuszczalnej prędkości przez kierujących,

 

 

·         nałożyli 1512 mandatów karnych, z czego 975 za przekroczenie prędkości,

 

 

·         skierowali 19 wniosków o ukaranie za wykroczenia drogowe,

 

 

·         zatrzymali 51 praw jazdy, w tym 46 za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym,

 

 

·         zatrzymali 37 dowodów rejestracyjnych,

 

 

·         ujawnili także 8 przestępstw dotyczących ruchu drogowego.

 

Brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i agresywne zachowania kierujących wobec innych uczestników ruchu przyczyniają się do tragicznych w skutkach zdarzeń. Dlatego też policjanci w każdym przypadku ujawnienia niebezpiecznych sytuacji będą wyciągać surowe konsekwencje- mandatowe bądź skutkujące skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu. Kierowca rażąco łamiący przepisy musi się też liczyć z utratą prawa jazdy.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe