ZUS Bydgoszcz: Ostatni moment na złożenie wniosku o 300 plus

  • 29.11.2021, 20:35
  • KB
ZUS Bydgoszcz: Ostatni moment na złożenie wniosku o 300 plus fot.: ilustracyjna/pixabay
30 listopada mija termin na złożenie wniosku o świadczenie 300 plus z programu „Dobry Start”. Wnioski można złożyć wyłącznie elektronicznie przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS, bankowość elektroniczną lub portal [email protected] Świadczenie z programu jest wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.

Większość rodziców złożyła już wniosek o świadczenie 300 plus i otrzymała pieniądze na konto. W województwie kujawsko-pomorskim bydgoski i toruński oddział ZUS wypłacił 233,5 tys. świadczeń na łączną kwotę 70 mln zł. W całym kraju w ramach programu "Dobry Start" wypłacono blisko 1,3 mld zł na 4,3 mln dzieci – informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Weryfikacja wniosków oraz wypłata świadczenia odbywa się niemal w 100 proc. automatycznie. Pozwoliło to na odciążenie pracowników. Wnioski, które wymagają dodatkowych wyjaśnień, realizowane są wyłącznie przez pracowników Centrum Obsługi Świadczeń dla Rodzin, które funkcjonuje w Oddziale ZUS w Białymstoku –wyjaśnia rzeczniczka.

 

Świadczenie z programu "Dobry Start" przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami. Jeśli ktoś, nie złożył jeszcze wniosku o wyprawkę szkolną, ma na to czas tylko do 30 listopada. Po tej dacie wniosek będzie można złożyć tylko w sytuacji, gdy dziecko powyżej 20. roku życia uzyska orzeczenie o niepełnosprawności po 30 listopada – przypomina Krystyna Michałek.

 

Każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie z programu „Dobry Start” (także przez bankowość elektroniczną lub portal [email protected]), znajdzie wszystkie informacje na temat tego wniosku i jego obsługi na portalu PUE ZUS.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe