Moc atrakcji na Bydgoskim Jarmarku Świątecznym

  • 08.11.2021, 13:41
  • KB
Moc atrakcji na Bydgoskim Jarmarku Świątecznym fot.: KB archiwum
Zimowe wesołe miasteczko, stuletnia karuzela wenecka, koło widokowe, kula śnieżna, kilkudziesięciu wystawców z ofertą świątecznych potraw i rękodzieła, a także koncerty i występy artystyczne - od 20 listopada br. zapraszamy na Bydgoski Jarmark Świąteczny!

8 listopada rozpoczął się montaż elementów Jarmarku Świątecznego. W tym roku „otwieramy” jarmark 20 listopada w samo południe. Zapraszamy codziennie od godz. 12:00 do 21:00 aż do 22 grudnia (do 20:00). Stragany z rękodziełem, gastronomią i elementy wesołego miasteczka będą rozlokowane na Placu Teatralnym, moście Staromiejskim, ul. Mostowej i Starym Rynku aż do ul. Niedźwiedzia.

Jarmarkowe atrakcje

Tegoroczny jarmark przewiduje dokładnie 74 punkty ze świątecznymi atrakcjami, które będą opisane na legendzie dostępnej na stronie bydgoszcz.pl i na facebooku oraz w formie standów na jarmarku. Będą to m.in. punkty gastronomiczne. Tradycyjnie będzie się można rozgrzać przy czekoladzie, grzańcu czy świątecznym barszczu. W ofercie znajdą się także pierogi, krokiety oraz gęsina i ryby wędzone. Będą też sery, wędliny, miody, przetwory i przyprawy. W trosce o komfort odwiedzających, w pobliżu gastronomicznych punktów postawione zostaną promienniki cieplne (ogrzewacze).

Jednak oferta gastronomiczna jarmarku to nie wszystko – wśród wystawców będą również rękodzielnicy z ozdobami świątecznymi i ofertą świątecznych prezentów. Podczas jarmarku odbywać się będą także występy artystyczne. Scena usytuowana będzie na ulicy Mostowej i działać będzie popołudniami. Zapraszamy na koncerty na żywo - w sumie będzie to ponad 130 godzin!

Na otwarcie Jarmarku oraz w Mikołajki, 6 grudnia zapraszamy najmłodszych na spotkanie ze szczudlarzami i - oczywiście - świętym Mikołajem! O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Czas na dekoracje

Rozpoczęły się pierwsze prace przy świątecznej iluminacji miasta. Wszystkie ozdoby mają być gotowe na rozpoczęcie Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego. To między innymi świetlne figury, gwiazdy, girlandy, iluminacje budynków, latarni, mostów i drzew oraz – tradycyjnie – kilkumetrowa choinka na Starym Rynku. Pojawią się też nowe elementy, jak świetlna brama z reniferami, unowocześnione prezenty czy oświetlenie Magicznych Schodków, przesmyku Ku Młynom i ulicy Parkowej. Dodatkowo, na skwarze Leona Barciszewskiego pojawią się iluminacje udostępnione przez Park Iluminacji, który od 4 listopada działa w Myślęcinku.

Nasze miasto uznawane jest za jedno z najpiękniej udekorowanych w trakcie Świąt Bożego Narodzenia. Tę tradycję chcemy kontynuować. Dekoracje będą zdobić Bydgoszcz do końca stycznia. A dla miłośników świetlnych iluminacji mamy małą niespodziankę - możliwość wygrania biletów do Parku Iluminacji.

Zmiany w ruchu

W związku z przygotowaniami do Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego od poniedziałku (8 listopada) wprowadzone zostały zmiany w organizacji ruchu na terenie Starego Miasta. Zamknięty został wjazd na plac Teatralny, most Staromiejski oraz część ulicy Grodzkiej z wyłączeniem służb miejskich i pojazdów zaopatrujących kramy. Wjazd na zamknięte ulice dla pojazdów obsługujących placówki handlowe i usługowe przy ul. Jatki, budowę przy ul. Grodzkiej, banki i mieszkańców Placu Teatralnego możliwy jest tylko w godzinach od 8.00 do 11.30 i od 21.00 do 22.00. Demontaż infrastruktury Jarmarku rozpocznie się po 22 grudnia. Stała organizacja ruchu zostanie przywrócona do 5 stycznia 2022 roku. Więcej szczegółów związanych ze zmianami w parkowaniu na Starym Mieście znajduje się na stronie ZDMIKP.

Jarmark Świąteczny 2021

Kiedy? 20 listopada br. od godz. 12:00 – 22 grudnia br. do godz. 20:00

Gdzie? Plac Teatralny, ul. Mostowa, most Staromiejski i Stary Rynek

Organizatorem Jarmarku jest Miasto Bydgoszcz. Partnerem organizacyjnym jest Leśny Park Kultury i Wypoczynku, partnerem medialnym - Radio Eska. Partnerami biznesowymi są: BIMs PLUS, Mad-Bud, Metalko, Wergon i Vitalabo.

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe