Bydgoskie Centrum Sztuki przy Focusie. Wkrótce otwarcie

  • 21.02.2017, 14:29 (aktualizacja 21.02.2017, 14:56)
  • KB
Bydgoskie Centrum Sztuki przy Focusie. Wkrótce otwarcie archiwum
Bydgoskie Centrum Sztuki im. Stanisława Horno-Popławskiego - znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie Centrum Handlowego Focus Mall - to nowy, wyjątkowy punkt na kulturalnej mapie miasta, którego ideą jest szerzenie kultury poprzez organizację cyklicznych wystaw, warsztatów, wykładów i spotkań artystycznych.

To przede wszystkim miejsce zrzeszające miłośników kultury i sztuki w każdym wieku. Z jednej strony BCS gwarantuje nieprzeciętne wydarzenia kulturalne, z drugiej jest placówką szczególnie poświęconą jednej postaci. Rzeźbiarz Stanisław Horno-Popławski – nazywany mistrzem polskiego dłuta, człowiek wyrastający swoją twórczością ponad czasy, w których żył. Geniusz sztuki, wizjoner, swoisty mag zmieniający - serią sprawnych ruchów - kamień polny w dowolny kształt.

Bydgoskie Centrum Sztuki jako jedyne miejsce w regionie oferuje wyjątkową atrakcję - wirtualną podróży do Kamiennego ogrodu myśli Horno - Popławskiego. Dzięki okularom VR zwiedzający będą mogli eksplorować twórczość i biografię artysty podążając nowoczesną drogą odkrywania sztuki.

Dodatkowo, korzystając z multimedialnego muzeum historii rzeźby, każdy odwiedzający będzie miał możliwość w prosty i przyjemny sposób zapoznać się z najwybitniejszymi dziełami sztuki. Aktywna działalność w zakresie szeroko pojętej kultury, innowacyjne technologie oraz upowszechnianie rzeźby jako formy wyrazu artystycznego to wyznaczniki działalności Bydgoskiego Centrum Sztuki.

Oficjalne otwarcie BCS nastąpi 17 marca br. przy ulicy Jagiellońskiej 47 (pierwszy budynek od strony Trasy Uniwersyteckiej).

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe