Policjanci i pracownicy Sanepidu sprawdzali w Osielsku czy klienci noszą maseczki [FOTO]

  • 05.11.2021, 20:31
  • KB
Policjanci i pracownicy Sanepidu sprawdzali w Osielsku czy klienci noszą… KWP Bydgoszcz
Śródmiejscy policjanci wspólnie z pracownikami Sanepidu kontrolowani kwestię przestrzegania obowiązku zakrywania ust oraz nosa przez klientów sklepów w Osielsku. Sprawdzili również wyposażenie sklepów w środki dezynfekcyjne.

Dzisiaj (05.11.2021) policjanci z bydgoskiego Śródmieścia kontrolowali przestrzeganie obowiązku zakrywania ust oraz nosa przez klientów placówek handlowych w Osielsku. Funkcjonariuszom towarzyszyli pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Ponadto mundurowi przypominali klientom tylko o konieczności stosowania się do nakazów oraz zaleceń podczas robienia zakupów, m. in. o zachowaniu dystansu, a związanych ze zwalczaniem koronawirusa. Funkcjonariusze tłumaczyli, dlaczego tak ważne jest zakrywanie ust oraz nosa w pomieszczeniach zamkniętych.

Łącznie policjanci i pracownicy Sanepidu skontrolowali 16 obiektów handlowych. Nie stwierdzili nieprawidłowości związanych z wyposażeniem punktów handlowych i usługowych w środki ochrony. W trakcie kontroli ujawnili 2 osoby, które nie miały założonych maseczek. Jedna z nich została ukarana mandatem karnym, a druga pouczona.

Przypominamy, że za lekceważenie tego obowiązku grozi mandat karny w wysokości do 500 zł, a nawet kara nałożona przez sanepid do 30 tys. zł.

KB

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe