Bydgoszcz przyłącza się do akcji "Alarm dla Klimatu"

  • 28.10.2021, 19:32
  • KB
Bydgoszcz przyłącza się do akcji "Alarm dla Klimatu" fot.: ilustracyjna/pixabay
Bydgoszcz, wspólnie z innymi polskimi miastami, włącza się do akcji „Alarm dla Klimatu”. Jutro, 29 października 2021 r., dwa dni przed rozpoczęciem szczytu klimatycznego COP26 w Glasgow, w samo południe w Bydgoszczy zawyją syreny alarmowe.

Czym jest „Alarm dla Klimatu”?

To akcja zainicjowana przez portal gazeta.pl i Koalicję Klimatyczną. Ma zwrócić uwagę i przypominać mieszkańcom miast o kryzysie klimatycznym i wyzwaniach, jakie za sobą niesie. 29 października w południe w Warszawie, Bydgoszczy, Gdańsku, Łodzi i Szczecinie mieszkańcy usłyszą sygnał syren alarmowych.

Akcja ma związek ze szczytem klimatycznym COP26. To posiedzenie państw - stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych o Zmianie Klimatu. Konferencja rozpocznie się 31 października i potrwa do 12 listopada.

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe