Zimowe ogródki na Starym Rynku już funkcjonują

  • 11.10.2021, 13:20
  • KB
Zimowe ogródki na Starym Rynku już funkcjonują UM Bydgoszcz
Jak podaje bydgoski Zarząd Dróg, estetyczne przeszklone ogródki zimowe będą ozdobą Starego Rynku przez kolejne miesiące. Mimo niesprzyjającej aury, mieszkańcy i turyści będą mogli napić się kawy w ogrzewanych kawiarniach zewnętrznych.

Ogródki letnie zakończyły swoją działalność 30 września. Ogródki zimowe natomiast jak co roku rozpoczęły swój sezon od 3 października i są wystawiane w obrębie Starego Rynku do 31 marca.

Kilkudniowa przerwa w działalności ogródków wynika z konieczności zachowania przez Restauratorów obowiązujących przepisów dot. lokalizacji obiektów tymczasowych na okres maksymalnie 180 dni. Okres przerwy w funkcjonowaniu ogródków jest często wykorzystywany przez właścicieli na zmianę aranżacji obiektów.

Do tej pory Restauratorzy odebrali z ZDMiKP ponad 18 umów cywilnoprawnych na dzierżawę gruntu przeznaczonego pod usytuowanie ogródka zimowego.

Atrakcyjne stawki dla Restauratorów
Mając na uwadze spadek obrotów restauracji związany z pandemią Covid-19, w tym roku obowiązywać będą preferencyjna stawka opłat, za prowadzenie ogródków zimowych:
- 30 gr za metr kwadratowy zajmowanej powierzchni dla lokali posiadających pozwolenie na sprzedaż alkoholu,
- 10 gr za metr kwadratowy zajmowanej powierzchni dla lokali nie posiadających pozwolenie na sprzedaż alkoholu,
Restauratorzy, którzy w odpowiednim czasie złożyli wnioski o prowadzenie ogródków zimowych i dopełnili formalności, mogli ustawić ogródki zimowe już w dniu 3 października br.

ZDMiKP nie ingeruje w terminy rozstawiania ogródków zimowych przez Restauratorów.
Biorąc jednak pod uwagę tak preferencyjne stawki opłat za dzierżawę liczymy, że w najbliższym czasie na Starym Rynku i w innych miejscach Bydgoszczy przybędzie znacznie więcej zimowych ogródków.

Dbamy o estetykę miasta
Przypominamy, że każdy projekt takiego zewnętrznego lokalu musi uzyskać akceptację Plastyka Miasta, zarówno jeśli chodzi o aranżację, jak i kolorystykę, rodzaj materiałów, oświetlenia oraz wykorzystanych stolików i krzeseł.

Bydgoskie ogródki zimowe na Starym Rynku cechują się lekkością i minimalistyczną formą. Główne elementy, z których są wykonane to drewno i szkło hartowane.
Wszystkie przykryte mają być takim samym zadaszeniem. W środku często znajdują się nagrzewnice, które utrzymują odpowiednią temperaturę. Ogródki będą zapewne jeszcze przystrajane w iglaki a później i w estetyczne elementy świąteczne.

(ZDMiKP)

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe