Politechnika Bydgoska rozpoczęła rok akademicki [FOTO]

  • 06.10.2021, 15:25
  • KB
Politechnika Bydgoska rozpoczęła rok akademicki [FOTO] fot.: Ryszard Wszołek
Największa uczelnia techniczna w regionie rozpoczęła 8 dekadę kształcenia inżynierów. Zainaugurowała 71. w swojej historii rok akademicki i pierwszy w historii Politechniki Bydgoskiej.

Uroczysta inauguracja roku akademickiego na Politechnice Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich odbyła się 6 października 2021 roku. Szczególny charakter wydarzenia podkreślił w swoim przemówieniu Rektor PBŚ. - Wraz z rozwojem uczelnia zmieniała swoją nazwę przekształcając się w Wyższą Szkołę Inżynierską, Akademię Techniczno-Rolniczą i Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy.

Dziś jesteśmy najmłodszą politechniką w Polsce. Nazwy są ważne, ale nie najważniejsze. Uczelnię tworzą ludzie – wykładowcy, pracownicy, studenci. Od 7 dekad tworzymy jedną wielką akademicką rodzinę. Wkraczamy w nowy etap . Doświadczenie, interdyscyplinarność i współpraca z praktykami - na tych trzech filarach opierać będziemy działalność dydaktyczną, naukowo-badawczą oraz wzmacniać potencjał gospodarczy Bydgoszczy i regionu. Jednocześnie w tak przełomowym momencie zapraszam wszystkich do współpracy i zapisywania pięknymi literami kolejnych kart historii naszej Uczelni – mówił prof. Marek Adamski. Podczas inauguracji roku akademickiego wręczono odznaczenia państwowe pracownikom Uczelni oraz nagrodzono blisko 70 studentów za wysokie wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe i działalność naukową. Przekazano także sztandar nowego Wydziału Sztuk Projektowych, który zacznie funkcjonować w strukturach PBŚ na przełomie 2021 i 2022 roku. Wyjątkowy i symboliczny charakter miało pierwsze ślubowanie studentów Politechniki Bydgoskiej. Grupę „pierwszaków” tworzy 2128 osób. W roku akademickim 2021/2022 Politechnika Bydgoska kształcić będzie na 27 kierunkach około 6700 studentów. Największym zainteresowaniem cieszą się zoofizjoterapia, informatyka stosowana, finanse i rachunkowość oraz budownictwo.

Nowością w ofercie dydaktycznej jest inżynieria farmaceutyczna. Założenia kierunku i program kształcenia został przygotowany we współpracy kilkunastoma ogólnopolskimi oraz regionalnymi firmami. – Chcemy, aby znakiem rozpoznawczym Politechniki Bydgoskiej były kierunki o profilu praktycznym z przeważającą liczbą ćwiczeń, zajęć laboratoryjnych, wydłużonym okresem praktyk, prowadzone w ścisłej współpracy z liderami poszczególnych branż w regionie i kraju. Absolwenci studiów o profilu praktycznym mają przewagę na rynku pracy z uwagi na zdobyte w czasie nauki doświadczenie zawodowe. Wiele zajęć prowadzonych jest przez przedsiębiorców, co pozwala rozwijać wiedzę i umiejętności ściśle związane z wymaganiami przyszłych pracodawców – podkreśla prof. Marek Adamski, Rektor PBŚ.

KB

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe