Wręczono honorowe odznaki za zasługi dla ochrony zdrowia

 • 23.09.2021, 15:03
 • KB
Wręczono honorowe odznaki za zasługi dla ochrony zdrowia  KPUW
Wczoraj Wojewoda Kujawsko-Pomorski wręczył zasłużonym pracownikom Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego im. Tadeusza Browicza w Bydgoszczy odznaki honorowe nadane przez Ministra Zdrowia. Szpital Zakaźny jako jeden z pierwszych w regionie przyjmował pacjentów zakażonych koronawirusem.

– Szpital Zakaźny odegrał niezwykłą rolę. Państwo jako eksperci w dziedzinie chorób zakaźnych umiecie dbać o reżim sanitarny. Byliście wzorem i przykładem dla innych placówek. Pokazaliście wszystkim innym szpitalom, jak należy postępować z chorobą COVID-19. Szpital Zakaźny jako jeden z czterech pierwszych o podwyższonej gotowości przyjmował pacjentów zakażonych koronawirusem. Tutaj, 16 marca powstało pierwsze laboratorium badające koronawirusa w woj. kujawsko-pomorskim.

– podkreślał przedstawiciel rządu w terenie.

Wśród medyków, którzy zostali dziś uhonorowani jest dr hab. Paweł Rajewski.  Był on zaangażowany w działania przeciwepidemiczne administracji rządowej  w naszym regionie.

– Chciałbym podziękować Panu prof. Pawłowi Rajewskiemu, Konsultantowi Wojewódzkiemu ds. Chorób Zakaźnych. Od samego początku pandemii był tutaj z nami. Jego opinia bardzo często wpływała na wdrażanie odpowiednich działań.

– podkreślił.

Dyrektor Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Bydgoszczy Grażyna Welter wskazała, że placówka w Bydgoszczy pomagała innym zapoznać się z czynnościami mającymi na celu  przeciwdziałanie COVID-19.

– Jestem bardzo dumna z Państwa, ze wszystkich pracowników Szpitala Zakaźnego w Bydgoszczy. Poświęciliście swój czas i czas dla rodziny pacjentom chorym na koronawirusa. Zdaliśmy ten egzamin pod względem organizacyjnym, logistycznym i merytorycznym. To stąd wychodziły rekomendacje dla innych placówek i lekarzy, którzy do tej pory nie mieli styczności z chorobami zakaźnymi.

– podkreśliła.

Lista osób uhonorowanych odznaką „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

 1. Pani Grażyna Adrych
 2. Pani Katarzyna Biała-Cieślik
 3. Pani Renata Białka
 4. Pani Agnieszka Bracka
 5. Pan Andrzej Brąszkiewicz
 6. Pani Bożena Brzyska
 7. Pan Tadeusz Chmielewski
 8. Pani Dorota Dybowska
 9. Pan Damian Iciek
 10. Pani Lidia Klapczyńska
 11. Pani Mariola Kołcon
 12. Pani Dorota Kozielewicz
 13. Pani Anita Olczak
 14. Pani Katarzyna Pawlak
 15. Pani Małgorzata Pawłowska
 16. Pani Iwona Nowacka
 17. Pani Lidia Piotrowska
 18. Pani Alina Płomińska
 19. Pani Anna Pniewska
 20. Pani Paweł Rajewski
 21. Pan Przemysław Słomkowski
 22. Pani Ewa Smukalska
 23. Pani Małgorzata Sobolewska-Pilarczyk
 24. Pani Małgorzata Stępień
 25. Pani Aleksandra Szwed-Kowalska
 26. Pani Małgorzata Tyczyno
 27. Pani Grażyna Welter
 28. Pani Joanna Wernik
 29. Pani Anna Zaremba
 30. Pan Sławomir Zawadzki

Medalem wojewody kujawsko-pomorskiego został uhonorowany:

- Pan Wojciech Nowak

 

 

 

KB

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe