Bydgoscy policjanci kontrolują podróżujących komunikacją miejską

  • 21.09.2021, 12:37
  • KB
Bydgoscy policjanci kontrolują podróżujących komunikacją miejską KWP Bydgoszcz
W ubiegłym tygodniu na przystankach oraz w autobusach i tramwajach można było spotkać policjantów, którzy sprawdzali czy pasażerowie komunikacji miejskiej i klienci sklepów wielkopowierzchniowych noszą maseczki ochronne. Funkcjonariusze przypominali, że noszenie maseczek w tych miejscach nadal jest obowiązkowe.

Mundurowi przypominali podróżującym mieszkańcom naszego miasta i nie tylko o konieczności stosowania się do nakazów oraz zaleceń podczas przemieszczania się środkami komunikacji publicznej, a związanych ze zwalczaniem koronawirusa. Funkcjonariusze tłumaczyli, dlaczego tak ważne jest zakrywanie ust oraz nosa w tramwaju i w autobusie. Policjanci kontrolowali również wywiązywanie się z tego obowiązku przez klientów niektórych centrów handlowych.

Policjanci w dniach 13-17.09.2021 r. kilkukrotnie w ciągu służby kontrolowali środki transportu publicznego, przystanki komunikacji miejskiej, obiekty handlowe, targowiska i przychodnie. Funkcjonariusze wylegitymowali 60 osób. W związku z brakiem maseczki 56 z nich pouczyli. Ponadto jedna osoba została ukarana mandatem karnym i w stosunku do jednej sporządzono wniosek o ukaranie do sądu.

Za lekceważenie grozi mandat karny w wysokości 500 zł, a nawet kara nałożona przez sanepid do 30 tys. zł. 

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe