Historia bydgoskich wodociągów i kanalizacji w pigułce

  • 15.09.2021, 15:31
  • KB
Historia bydgoskich wodociągów i kanalizacji w pigułce screen z filmu
W 2020 roku bydgoskie wodociągi i kanalizacja obchodziły jubileusz 120-lecia istnienia. Jednak ze względu na pandemię COVID-19 obchody związane z tym wydarzeniem zostały przesunięte na dzień 30 sierpnia 2021 roku. Jednym z elementów obchodów było przygotowanie materiału filmowego poświęconego najważniejszym wydarzeniom dotyczących systemu wod.-kan. w mieście na przestrzeni ostatnich 120 lat.

Te swoistego rodzaju zaakcentowane w filmie kamienie milowe to m.in. budowa stacji wodociągowej Las Gdański i wieży ciśnień, uruchomienie systemu kanalizacyjnego, rozruch SW4 Czyżkówko czy powołanie Spółki MWiK. Wszystkie tego typu wydarzenia ubarwiono materiałem wideo oraz licznymi, bardzo często wcześniej niepublikowanymi grafikami i zdjęciami ze zbiorów Archiwum Państwowego w Bydgoszczy i Muzeum Wodociągów w Bydgoszczy.

Całość idealnie uzupełniają wypowiedzi ekspertów. Tak stworzona 16-minutowa kompozycja doskonale obrazuje zmiany w technice i technologii wod.-kan. na przestrzeni ostatnich 120 lat uzmysławiając mieszkańcom Bydgoszczy jak wielkie zaszły zmiany w tej materii i co musiało się zmienić, aby teraz, na początku drugiej dekady XXI wieku można było pić bez obaw wodę z kranu i nie martwić się o odbiór ścieków bytowych.

Już teraz film udostępniamy szerszej publiczności! Zachęcamy do oglądania i udostępniania. Link poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v=TYORhY4wy64.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
matras
matras 30.09.2021, 23:24
Bardzo dobrze zrealizowane wideo, podróż przez historię. Gratulacje z okazji okazałego jubileuszu.

Pozostałe