Politechnika Bydgoska rozpoczyna współpracę z Sanepidem

  • 14.09.2021, 22:03
  • KB
Politechnika Bydgoska rozpoczyna współpracę z Sanepidem Materiały prasowe
Politechnika Bydgoska rozpoczyna współpracę z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną. W dniu 14 września 2021 roku podpisano porozumienie w tej sprawie.

Porozumienie dotyczy podjęcia wspólnych działań naukowych i dydaktycznych. Politechnika będzie zaangażowana w realizację projektów badawczych oraz opracowań tematycznych.

W tym celu pracownicy i studenci Uczelni korzystać będą z laboratoriów Wojewódzkiej Stacji SanitarnoEpidemiologicznej. Politechnika udostępni natomiast swoje zaplecze laboratoryjne i edukacyjne specjalistom z WSSE. Efektem współpracy będzie także organizacja konferencji, sympozjów i wydarzeń edukacyjnych związanych z ochroną zdrowia.

– Współpraca stwarza również szanse do rozwoju okołomedycznych kierunków studiów. Jednym z nich jest Inżynieria Farmaceutyczna, którą uruchamiamy od października. Ponadto, pracownicy akademiccy oraz studenci zyskają możliwość odbywania staży zawodowych i praktyk w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – mówi prof. Marek Adamski, Rektor Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich.

KB

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe