Sobota dla serca. Bydgoszczanie będą mogli wykonać bezpłatne badania profilaktyczne!

  • 14.09.2021, 12:51
  • KB
Sobota dla serca. Bydgoszczanie będą mogli wykonać bezpłatne badania profilaktyczne! Materiały prasowe
Choroby układu krążenia są jednymi z najczęstszych dolegliwości, na jakie cierpią Polacy, dlatego warto regularnie sprawdzać stan swojego zdrowia. Już w najbliższą sobotę 18 września Centrum Handlowe Auchan Bydgoszcz organizuje akcję bezpłatnych badań EKG, ciśnienia krwi i nasycenia tlenem, poziomu cholesterolu czy glukozy i innych. Będzie można również skorzystać z konsultacji z lekarzem i dietetykiem.

Przełom lata i jesieni to wymagający czas dla naszych organizmów, dlatego warto zatroszczyć się o zdrowie i wykonać badania profilaktyczne. W najbliższą sobotę Centrum Handlowe Auchan Bydgoszcz zaprasza do udziału w akcji „Zadbaj o zdrowie”. Od godziny 10.00 do godziny 18:00 w specjalnej strefie na terenie pasażu galerii handlowej będzie można bezpłatnie wykonać badania, które pozwolą ocenić stan układu krążenia.

Na miejscu będzie można wykonać badania EKG, ocenę ukrwienia kończyn dolnych (ABI/ kostka-ramię), określić poziom cholesterolu i glukozy we krwi, sprawdzić poziom witaminy D, a także zmierzyć tętno i saturację (poziom nasycenia krwi tlenem). Obecny na miejscu lekarz oceni wyniki pod kątem ryzyka zachorowania na chorobę niedokrwienną serca czy zawał i podpowie, jakie kolejne kroki należy podjąć. Z kolei dostępny podczas akcji dietetyk obliczy wskaźnik BMI i podpowie, jak zmienić zwyczaje żywieniowe, żeby poprawić stan swojego zdrowia. Każdy pacjent otrzyma ankietę medyczną z podsumowaniem wyników badań.

Akcja pt. „Zadbaj o zdrowie” jest częścią ogólnopolskiej kampanii profilaktyki chorób krążenia „Teraz Serce!” zorganizowanej wspólnie z firmą Telemedycyna Polska S.A. Akcja odbędzie się 18 września w godzinach 10:00 – 18:00 w Centrum Handlowym Auchan Bydgoszcz przy ul. Rejewskiego 3 w Bydgoszczy. Wszystkie badania i konsultacje są bezpłatne!

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe