Bydgoska biblioteka gromadzi wspomnienia. Dołącz do akcji

  • 14.09.2021, 11:15
  • KB
Bydgoska biblioteka gromadzi wspomnienia. Dołącz do akcji fot.: ilustracyjna/pixabay
13 grudnia 2021 roku minie 40 lat od wprowadzenia stanu wojennego. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. W. Bełzy w Bydgoszczy pragnie uczcić tę znaczącą datę. Biblioteka rozpoczyna akcję zbierania wspomnień i chce ją tworzyć razem z Czytelnikami – mieszkańcami miasta nad Brdą.

Jeżeli w Państwa domach znajdują się pamiątki związane z dniem wprowadzenia stanu wojennego bądź dniami następującymi po nim, serdecznie zapraszamy do Biblioteki. Czekamy na wyjątkowe zbiory: ulotki, plakaty, wycinki z gazet, fotografie oraz wspomnienia w formie mailowej. Porozmawiajcie z członkami rodziny: dziadkami, rodzicami, rodzeństwem – być może ktoś z nich był bezpośrednim uczestnikiem tamtych zdarzeń i ma do opowiedzenia historię, którą chciałby się podzielić. Jesteśmy ciekawi, gdzie zastał Was stan wojenny – co wtedy robiliście, ile mieliście  lat, gdzie pracowaliście, czy ta chwila wpłynęła na Wasze dalsze życie znacząco, czy tylko w stopniu umiarkowanym. Materiały, które zbierzemy, złożą się na projekt, który zaprezentujemy Państwu w grudniu tego roku. To Wy będziecie jego głównymi twórcami, Wasze pamiątki zadecydują o jego kształcie.

Wspomnienia w formie mailowej należy kierować na adres: [email protected], natomiast z wszelkimi materiałami wymagającymi skanowania (ulotki, plakaty, fotografie, pamiątki rodzinne) zapraszamy do Działu Digitalizacji w godzinach 10:00-15:00 (wejście od Długiej 41).

Na wszystkie materiały czekamy od połowy września do końca października br.

40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego stanie się dla Biblioteki przyczynkiem do otwarcia długofalowej akcji zbierania pamiątek i wspomnień z udziałem mieszkańców Bydgoszczy („Biblioteka ocali Twoje wspomnienia od zapomnienia”). Szczerze liczymy na to, że nasza inicjatywa Państwa zainteresuje i w przyszłości podzielicie się z nami kolejnymi pamiątkami, które zostaną u nas bezpiecznie przechowane dla kolejnych pokoleń.

Jeśli mają Państwo pytania dotyczące przekazania materiałów, prosimy kontaktować się telefonicznie z Działem Zbiorów Specjalnych, tel. 52 33-99-202.

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe