Pomóż wybrać Bydgoskie Drzewo 2021 roku

  • 02.09.2021, 10:44
  • KB
Pomóż wybrać Bydgoskie Drzewo 2021 roku Materiały prasowe
Każdy z nas ma swoje ulubione drzewo, które jest najpiękniejsze i które często odwiedza, podziwia, może nawet rozmawia z nim. A jeśli nie – może warto rozejrzeć się dookoła i takie wybrać! Stowarzyszenie Modrzew zaprasza do konkursu, który wyłoni Bydgoskie Drzewo 2021 roku.

Do końca tego lata, czyli do 22 września 2021 r. przyślij swój typ drzewa na zdjęciu. Nie musi być największe, nie musi być pomnikiem przyrody, ważne, żeby rosło w Bydgoszczy. Napisz na adres [email protected], gdzie rośnie to drzewo (podaj adres lub współrzędne), jaki to gatunek. Może rosnąć w lesie, może rosnąć w parku lub na działce. Powinno się w jakiś sposób wyróżniać – rozmiarem, kształtem, lokalizacją lub swoją historią. Czasem może być po prostu ważne z osobistych powodów. Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy o wartości i roli drzew w mieście.

Spośród przesłanych propozycji wybierzemy 10 drzew do finałowej rozgrywki. Każde z nich zostanie dokładnie zmierzone, opisane i dodane do naszej mapy. Na jedno z nich będą mogli głosować wszyscy bydgoszczanie. Wygra drzewo, które uzyska najwięcej głosów. Osoba, która zaproponuje przyszłego zwycięzcę, w nagrodę dostanie zestaw bardzo ciekawych książek o drzewach. Dla zgłaszających drzewa mamy nagrody –  kubki MODrzewia.

Bydgoskie Drzewo Roku ogłosimy 10 października, w Światowym Dniu Drzewa.

Harmonogram konkursu

do 22 września – zgłaszamy drzewa do konkursu ([email protected])
23 – 30 września – wybór przez komisję konkursową finałowej dziesiątki drzew
01-09 października – głosowanie na Bydgoskie Drzewo Roku 2021
10 października – ogłoszenie wyników, rozdanie nagród dla osób zgłaszających drzewa.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe