"Koniec" premiera książki z Bydgoszczą w tle

  • 24.08.2021, 11:07
  • KB
"Koniec" premiera książki z Bydgoszczą w tle Materiały prasowe
Już we wrześniu (15.09.) premierę będzie miała książka "Koniec. Baśń o mieście, w którym zawsze pada deszcz i skończył się świat". Książka zostanie wydana w twardej oprawie przez Wydawnictwo Vesper.

Młoda barmanka pewnego dnia znika bez słowa wyjaśnienia. Podobno pojechała do Bydgoszczy. Jej śladem, niezależnie od siebie, wyruszają trzy osoby: jej najlepsza przyjaciółka, platonicznie zakochany w niej mężczyzna oraz ksiądz, który chce pomóc babci dziewczyny. Chaotycznie krążą po ulicach miasta, próbując wpaść na jakikolwiek trop zaginionej. Ich wędrówka z każdą chwilą przybiera coraz bardziej fantasmagoryczny charakter, przeszłość każdego z bohaterów wraca, miesza się z teraźniejszością. Na ich drodze stają surrealistycznie postacie, miejsca, wydarzenia. A za nimi, krok w krok podąża Szatan…

To druga powieść autora, pierwsza pt. “Biegacz” spotkała się z dobrym przyjęciem czytelników oraz krytyków, znalazła się również w finałowej trójce powieści nominowanych do Bydgoskiej Literackiej Nagrody “Łuczniczka”.

Bartłomiej Grubich – urodzony w Bydgoszczy, obecnie mieszka w Poznaniu, wielokrotnie wyróżniany za swoje opowiadania, trzykrotnie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału (2015, 2016, 2018), jak i w ramach konkursów „Poznań Zły” (I miejsce – 2014), „Poznań Fantastyczny” (III miejsce – 2014) oraz „Literacki Konkurs Tematyczny” (2016, 2018). Autor kilkunastu artykułów w czasopismach „Nowy Obywatel” oraz „Take Me”.

Z wykształcenia filozof i socjolog. Miły człowiek. Biega. Nie pali. Czasami pije. Żyje możliwie dużo. W miarę możliwości. Jego powieściowym debiutem jest „Biegacz” (2019, Wydawnictwo Vesper), a 15.09.2021 ukaże się jego druga powieść “Koniec. Baśń o mieście, w którym zawsze pada deszcz i skończył się świat”.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe