Podpalał kontenery na odzież przy Szubińskiej i Bielickiej w Bydgoszczy. Już usłyszał zarzuty

  • 23.08.2021, 12:50
  • KB
Podpalał kontenery na odzież przy Szubińskiej i Bielickiej w Bydgoszczy.… fot.: ilustracyjna/pixabay
Policjanci z bydgoskiego Szwederowa ustalili i zatrzymali sprawcę podpalenia materiałów drewnianych oraz nieużytków rolnych, gdzie uszkodzeniu uległ kontener na odzież używaną. Do zdarzeń tych doszło na ul. Szubińskiej i Bielickiej w Bydgoszczy. 55-latek odpowie za zniszczenie mienia.

Na początku ubiegłego tygodnia policjanci z bydgoskiego Szwederowa otrzymywali zgłoszenia dotyczące pożarów na ul. Szubińskiej i Bielickiej w Bydgoszczy. W pierwszym przypadku spaleniu uległy materiały drewniane przeznaczone do sprzedaży, a w drugim nieużytki rolne znajdujące się w pobliżu kontenera na odzież używaną, w wyniku czego wspomniany kontener również uległ uszkodzeniu.

Pokrzywdzone podmioty oszacowały wartość poniesionych strat na kwotę ponad 5 tysięcy złotych. W toku prowadzonych przez policjantów czynności okazało się, że przedmioty te zostały podpalone celowo przez nieznanego sprawcę.

Nad wyjaśnieniem okoliczności i ustaleniem sprawcy tych przestępstw pracowali kryminalni z bydgoskiego Szwederowa. Ich działania przyniosły wymierny skutek. Okazało się, że za zniszczenia powstałe we wspomnianych miejscach odpowiada 55-letni bydgoszczanin. Jego zatrzymanie było kwestią czasu.

Mężczyzna został przez policjantów zatrzymany i usłyszał dwa zarzuty dotyczące zniszczenia mienia. Prokurator objął go policyjnym dozorem.

Za tego typu przestępstwa może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe