Zawyją syreny alarmowe na 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego [PROGRAM]

  • 30.07.2021, 10:34
  • KB
Zawyją syreny alarmowe na 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego… fot. ilustracyjna/pixabay
W związku z uczczeniem 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w dniu 1 sierpnia 2021 roku o godzinie 17.00 na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego zostaną uruchomione sygnały alarmowe.

Z tej okazji 1 sierpnia elewacja Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy zostanie podświetlona na biało-czerwono.

Powstanie Warszawskie trwało 63 dni. Zostało zorganizowane przez Armię Krajową w ramach Akcji Burza. Skierowane było przeciwko okupacji niemieckiej.

Powstanie pochłonęło ok. 200 tys. ofiar. W wyniku działań zbrojnych i represji popowstańczych zniszczeniu uległo 70% powierzchni miasta. Zasadniczym celem powstania warszawskiego było zaakcentowanie powojennej suwerenności Polski.

Program uroczystości:

W 77. rocznicę Powstania Warszawskiego, w najbliższą niedzielę (1 sierpnia) Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Józef Ramlau będzie uczestniczył:

- o godz. 17.00 w uroczystości przy Pomniku Powstania Warszawskiego (u zbiegu ulic: Gdańskiej i Czerkaskiej) w Bydgoszczy,

- o godz. 18.15 w uroczystości przed kościołem Świętych Apostołów Piotra i Pawła (Plac Wolności) w Bydgoszczy,

- o godz. 19.00 w Mszy Świętej w intencji Powstańców Warszawskich, w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła (Plac Wolności) w Bydgoszczy.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe