Były odznaczenia i medale. Za nami Wojewódzkie obchody Święta Policji

  • 29.07.2021, 13:38
  • KB
Były odznaczenia i medale. Za nami Wojewódzkie obchody Święta Policji KWP Bydgoszcz
Wojewódzkie obchody Święta Policji w kujawsko-pomorskiem odbyły się, z uwagi na pandemię w kameralnym gronie, w Bydgoszczy. Wśród zaproszonych na uroczystość obecni byli Wojewoda Kujawsko-Pomorski Pan Mikołaj Bogdanowicz oraz Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pan Zbigniew Ostrowski i Wiceprezydent Bydgoszczy

Tegoroczne obchody Święta Policji w naszym województwie rozpoczęła msza święta, która odbyła się w parafii katedralnej pw. św. Marcina i Mikołaja. Msza celebrowana była przez administratora apostolskiego diecezji bydgoskiej bpa Wiesława Śmigla przy udziale Kapelana kujawsko-pomorskich policjantów Ks. Prałata Stanisława Kotowskiego oraz Ks. Prałata Wojciecha Przybyły Dyrektora Caritas Diecezji Bydgoskiej.

Kolejny punkt obchodów policyjnego święta miał miejsce w Sali kinoteatru Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy. To właśnie tutaj, po złożeniu meldunku przez dowódcę uroczystości, odbył się uroczysty apel, podczas którego nastąpiło wręczenie kujawsko-pomorskim policjantom i pracownikom Policji odznaczeń i medali, a także nominacji na wyższe stopnie służbowe.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego, nadał stopnie generalskie siedmiu oficerom Policji. Na stopień nadinspektora Policji mianowany został Piotr Leciejewski – Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy.

Wśród odznaczonych podczas centralnych obchodów Święta Policji, na dziedzińcu w Belwederze, za zasługi w działalności na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego Brązowym Krzyżem Zasługi odznaczony został inspektor Paweł Zasada - Komendant Powiatowy Policji w Sępólnie Krajeńskim. Na uwagę zasługuje Jego działalność na rzecz popularyzacji historii Policji. M.in. w latach 2016-2020 insp. Paweł Zawada był współtwórcą publikacji pt. „Martyrologia policjantów Policji Państwowej województwa pomorskiego”. Ponad 600-stronnicowe wydawnictwo opisuje działalność Policji Państwowej ówczesnego województwa pomorskiego oraz przebieg zbrodni dokonanej przez okupantów niemieckich i sowieckich na policjantach tego województwa.

Z okazji Święta Policji na wyższe stopnie służbowe awansowało w całym województwie 1233 policjantów. Prezydent RP z okazji Święta Policji przyznał Medale za Długoletnią Służbę, natomiast Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Odznaki „Zasłużony Policjant”. W sumie medali i odznaczeń przyznano łącznie 115 policjantom i pracownikom Policji.

 

Podczas  uroczystości wręczono także brązowy Medal za Zasługi dla Policji P. Wojciechowi Koper Dyrektorowi Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy.

Wojewódzkie obchody zostały objęte honorowym patronatem przez Komendanta Głównego Policji gen.insp. Jarosława Szymczyka. Uroczystość uświetniła występem Orkiestra Reprezentacyjna Policji oraz Kompania Honorowa KWP w Bydgoszczy.

KB

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe