Miasto uruchamia plenerowe punkty szczepień

  • 15.07.2021, 15:13
  • KB
Miasto uruchamia plenerowe punkty szczepień fot. ilustracyjna/pixabay
Urząd Miasta Bydgoszczy wspólnie z Centrum Medycznym Gizińscy organizuje dwudniową akcję szczepień przeciwko COVID-19. Biorąc pod uwagę panującą sytuację epidemiczną w naszym kraju i poza jego granicami, zachęcamy wszystkich mieszkańców, którzy się jeszcze nie zaszczepili do uczestnictwa w akcji i zaszczepienia się.

Akcja UMB zaplanowana jest na 16 i 17 lipca. Plenerowe punkty szczepień zostaną uruchomione w następujących lokalizacjach:
• amfiteatr przy muzeum, ul. Grodzka – 16 lipca (piątek), godz. 14-20;
• Myślęcinek, przy miasteczku ruchu drogowego (przy deptaku) – 17 lipca (sobota), godz. 12-18.

Dostępna będzie jednodawkowa szczepionka Johnson & Johnson (500 szt.) oraz Pfizer. Wcześniejsza rejestracja nie jest wymagana, wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty. W przypadku szczepionki Pfizer, drugą dawkę można przyjąć w dowolnym punkcie szczepień.

- Robimy wszystko, żeby zaszczepić jak najwięcej chętnych osób w jak najkrótszym czasie. Dotychczas liczba w pełni zaszczepionych mieszkanek i mieszkańców naszego miasta to ok. 163 tys. osób, co stanowi ponad 47%. Szanowni Państwo, bądźmy odpowiedzialni za siebie i naszych najbliższych. Szczepmy się i pamiętajmy, że jest to także jedyny sposób ochrony przed nadejściem kolejnej fali epidemii – mówi zastępczyni prezydenta Iwona Waszkiewicz.

Przypominamy, że do dyspozycji mieszkańców są także 2 stałe punkty szczepień powszechnych:
• UTP, ul. Kaliskiego 7 – czynny 7 dni w tygodniu w godz. 9-18;
• Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze, ul. Gdańska 187 – czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8-18.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe