Seniorzy z Bydgoszczy mogą zgłosić się na bezpłatne badania

  • 15.07.2021, 13:11
  • KB
Seniorzy z Bydgoszczy mogą zgłosić się na bezpłatne badania fot. ilustracyjna/pixabay
Od najbliższego poniedziałku (19 lipca) bydgoszczanie, którzy ukończyli 60. rok życia, mogą zgłaszać się po odbiór zaproszeń na bezpłatne badania wybrane przez mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. To mały projekt społeczny – ta kategoria projektów powstała w szczególności z myślą o seniorach. Jedna osoba może otrzymać jedno zaproszenie. Liczba skierowań jest ograniczona.

Zaproszenia będą wydawane w poniedziałki, wtorki i środy w godz. 9-12 w budynku Urzędu Miasta Bydgoszczy przy ul. Jagiellońskiej 61 (Biuro ds. Zdrowia i Polityki Społecznej) – od 19 lipca do wyczerpania całej puli. Odebrać je może każda bydgoszczanka i bydgoszczanin, którzy ukończyli 60 lat.

Będą to skierowania na określenie poziomu witaminy D3 25 (OH), kwasów Omega 3 i zanieczyszczenia organizmu glifosatem. Jedna osoba może odebrać zaproszenie na oznaczenie wszystkich trzech czynników lub też wybrać tylko jeden czy dwa.

Zaproszenia będą imienne – przy odbiorze konieczne jest posiadanie dokumentu tożsamości celem weryfikacji wieku (decyduje rok urodzenia). Liczba zaproszeń jest ograniczona. Skierowania będą ważne do 15 grudnia 2021 r.

Badania będzie można wykonać w dwóch placówkach należących do Laboratorium Medycznego ALAB:

• w Fordonie przy ul. Szafirowej 14 – od poniedziałku do piątku w godz. 8-11;

• na Szwederowie przy ul. Lenartowicza 33-35 – od poniedziałku do soboty w godz. 7-11.

Zapraszamy zainteresowanych seniorów po odbiór zaproszeń.

W razie dodatkowych pytań informacji udzielą pracownicy Biura ds. Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Bydgoszczy pod numerami telefonów: 52-58-59-444 oraz 52-58-58-265 w godzinach pracy Urzędu.

Przypominamy, że do 15 lipca można zgłaszać swoje pomysły do kolejnej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Szczegółowe informacje można znaleźć na www.bdgbo.pl.

 

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe