Znamy wyniki Rowerowej Stolicy Polski

  • 06.07.2021, 14:42
  • KB
Znamy wyniki Rowerowej Stolicy Polski fot. ilustracyjna/pixabay
Z ostatnim dniem czerwca zakończyła się 3. edycja rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. W zabawie brali udział mieszkańcy 53 miast. Razem przejechaliśmy 7 mln km! Niekwestionowanym zwycięzcą rywalizacji pozostaje Nowa Sól, która wygrała puchar trzeci raz z rzędu. Metropolia Bydgoszcz wywalczyła puchar dla miasta powyżej 200 tys. mieszkańców, w klasyfikacji ogólnej zajęliśmy 10. miejsce.

Za nami trzecia edycja rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Trzecia i zarazem największa odsłona zmagań o zaszczytny tytuł najbardziej rowerowego miasta w Polsce. Wzięły w niej udział 53 miasta prezydenckie, niemal 30 tysięcy rowerzystów „wykręciło” ponad 7 mln km! Już minutę po północy 1 czerwca setki rowerzystów z całego kraju rozpoczęły bój nie tylko o puchar dla miasta, ale i o nagrody indywidualne.

Trzeci raz z rzędu Puchar Rowerowej Stolicy Polski trafia do Nowej Soli i zgodnie z regulaminem pozostanie tam już na stale.

- Taki był cel od samego początku, od pierwszej edycji. Chciałbym podziękować panu prezydentowi Bydgoszczy i całemu miastu Bydgoszcz za wspaniały pomysł. W Nowej Soli przeszło najśmielsze oczekiwania to, jak można zmobilizować ludzi – mówił podczas dzisiejszej konferencji podsumowującej RSP prezydent Nowej Soli Jacek Milewski.

Drugie miejsce, podobnie jak roku temu, wywalczyła Biała Podlaska, której mieszkańcy przejechali łącznie 479 tys. km.

- Chciałbym serdecznie podziękować, bo kolejny raz zaangażowaliście nas do wspaniałej zabawy. W Białej Podlaskiej czuliśmy taką pozytywną presję obrońców srebrnego medalu, który wywalczyliśmy w zeszłym roku. Dziś towarzyszy nam poczucie ogromnej satysfakcji, że udźwignęliśmy ten ciężar. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, ale też każdemu miastu, które wzięło udział w zabawie, bo wszyscy przede wszystkim świetnie się bawiliśmy. Bawiliśmy się zdrowo, mądrze, bezpiecznie i integrowaliśmy nasze lokalne społeczności w ten najfajniejszy z możliwych, aktywny sposób – mówił prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk, który jednocześnie osiągnął najlepszy wynik wśród włodarzy miast (ponad 1200 km).

Miejsce na podium zamknęły Puławy. Wszystkie miasta otrzymają nagrody w postaci samoobsługowych stacji naprawy rowerów od firmy Ibombo.

- Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w tę sportową rywalizację. Jej poprzeczka z roku na rok się podnosi, to bardzo dobrze, ale jednak przede wszystkim chcemy propagować zdrowy styl życia i zachęcać mieszkańców do podróży rowerowych. Gdyby nie nasza wspólna aktywność, ta pasja, którą przekazaliśmy naszym mieszkańcom, ta akcja nie miałaby sensu. To jest nasz wspólny sukces, łącznie z tymi, którzy „kręcą” albo „nakręcają” innych – podsumował prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Metropolia Bydgoszcz także zdobyła puchar – dla miasta powyżej 200 tys. mieszkańców, które przejechało najwięcej kilometrów. Mieszkańcy Bydgoszczy i ościennych gmin przejechali ponad 1,5 mln km!

Kolejne puchary przyznawane najlepszym miastom z podziałem na liczbę mieszkańców, otrzymały:

• 100-200 tys.– Gorzów Wielkopolski,

• 65-100 tys. – Gniezno,

• 50-65 tys. – Biała Podlaska,

• do 50 tys. – Nowa Sól.

W klasyfikacji indywidualnej kobiet na podium stanęły:

1. Lucy Jaroc – Biała Podlaska 6044 km

2. Urszula Awerczuk – Biała Podlaska 5451 km

3. Bogusława Mogielnicka – Nowa Sól 5355 km

 

Wśród panów najlepsi byli:

1. Waldemar Dubicki – Nowa Sól 7144 km

2. Kazimierz Mucha – Piekary Śląskie – 6559 km

3. Jacek Jeżewski – Biała Podlaska – 6313 km

Cała szóstka otrzymuje nagrody główne ufundowane przez naszych sponsorów strategicznych centrumrowerowe.pl oraz FaleLokiKoki.

Gratulujemy!

***

Metropolia Bydgoszcz - podsumowanie

Aktywnych użytkowników: 6200

Najbardziej rowerowe Gminy:

Bydgoszcz – 1 091 107 km

Osielsko – 109 456 km

Białe Błota – 62 310 km

Pruszcz – 45 203 km

Najlepsze rowerzystki:

1. Aleksandra Łada – Bydgoszcz – 3913 km

2. Anna Ostrowska – Solec Kujawski – 3433 km

3. Hanna Elszyn-Czarczyńska – Solec Kujawski – 2801 km

 

Najlepsi rowerzyści:

1. Mirosław Łobodziński – Bydgoszcz – 6206 km

2. Maciej Cichański – Bydgoszcz – 4365 km

3. Robert Sadowski – Kcynia 3663 km

Dla wszystkich rowerzystów, którzy pokonali 300, 600, 1000 km mamy nagrody w postaci uchwytów na telefon, lampek rowerowych czy okularów. Panie, które pokonały minimum 1500 km, a panowie 2000 km, otrzymują od nas dodatkowo dedykowane koszulki rowerowe RSP. O terminie i miejscu ich odbioru będziemy informować na stronie www.aktywna.bydgoszcz.pl.

Najbardziej rowerowa szkoła w Metropolii:

1. SP w Żołędowie – 49456 km

2. SP w Łochowie – 22286 km

3. SP w Dobrczu – 17731 km

Najbardziej rowerowa szkoła w Bydgoszczy:

1. Technikum Chemiczne – 37128 km

2. SP 31 – 35290 km

3. ZS Budowlanych – 25155

Szkoły otrzymują nagrody finansowe odpowiednio w kwocie 3000, 2000 i 1000 zł.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe