Bydgoszczanin aresztowany na 3 miesiące za posiadanie znacznej ilości narkotyków

  • 05.07.2021, 14:17
  • KB
Bydgoszczanin aresztowany na 3 miesiące za posiadanie znacznej ilości… KWP Bydgoszcz
Bydgoscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali mieszkańca Okola mającego związek z przestępczością narkotykową. 29-latek, do którego drzwi zapukali policjanci, woreczki i zawiniątka z folii aluminiowej z ponad pół kilograma marihuany, a także amfetaminy i LSD miał ukryte w kilku miejscach w mieszkaniu. Teraz mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Działania policjantów z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości narkotykowej bydgoskiej komendy doprowadziły do zatrzymania 29-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków.

Do jego zatrzymania doszło w miniony czwartek (01.07.2021). Wówczas kryminalni pojechali do jego miejsca zamieszkania na osiedlu Okole. Podejrzewanego mężczyznę zastali w mieszkaniu. Funkcjonariusze po przedstawieniu powodu „wizyty” przystąpili do przeszukania mieszkania. W pierwszej kolejności swoje kroki skierowali do pokoju zajmowanego 29-latka.

Chwilę później policjanci ujawnili woreczki, zawiniątka z folii aluminiowej oraz inne opakowania z zawartością suszu roślinnego oraz białego proszku. Na tym jednak nie koniec. Okazało się, że szafka na buty w przedpokoju oraz wisząca w tym samym pomieszczeniu kurtka czy leżąca na szafce rękawiczka to też „dobre” miejsca na ukrycie narkotyków. Policjanci ujawnili tam również kolejne ilości zabronionych substancji. Wstępnie przeprowadzone badanie wykazało, że jest to łącznie 628 gramów marihuany, amfetaminy i LSD. Policjanci zabezpieczyli te substancje i przekazali je do laboratorium kryminalistycznego. Ponadto w tym samym miejscu policjanci znaleźli jeszcze wagę elektroniczną, woreczki foliowe, telefon komórkowy oraz znaczną ilość gotówki. Przedmioty te są również dowodami w sprawie.

Bydgoszczanin usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków. Za tego typu przestępstwo może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Prokurator, po przesłuchaniu bydgoszczanina i zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym, skierował wniosek do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego. Sędzia po jego rozpatrzeniu aresztował 29-latka na 3 miesiące.

KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Podpis
Podpis 05.07.2021, 20:24
Kolejny łeb co sprzęt trzyma w domu. łapcie takich przynajmniej reszta ma spokój
Podpis
Podpis 05.07.2021, 20:22
Kolejny błazen co sprzęt trzyma w domu. Łapcie takich przynajmniej reszta ma spokój.

Pozostałe