Zieleniec powstanie na Wzgórzu Wolności

  • 02.07.2021, 09:32
  • KB
Zieleniec powstanie na Wzgórzu Wolności Wizualizacja/ UM
UM zleca budowę kolejnego ogrodu społecznego. Zieleniec powstanie na Wzgórzu Wolności przy ul. Karpackiej. Będzie integrował mieszkańców i pozwoli jeszcze lepiej zagospodarować tereny wokół szkoły. Prace zlecamy w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Przypominamy, że trwa zgłaszanie zadań na kolejną edycję BBO.

Inwestycja polegać będzie na budowie ogrodu społecznego ze ścieżką sensoryczną. Obiekt będzie służyć integracji międzypokoleniowej, zachęcać do aktywności osoby starsze, przybliżać funkcjonowanie środowiska uczniom pobliskiej szkoły oraz innym najmłodszym mieszkańcom Bydgoszczy.

Całość ogrodu podzielona zostanie na trzy strefy:

• owocowo-warzywną,

• sensoryczną,

• łąkę kwietną.

Wykonane zostaną nowe ścieżki, panelowe ogrodzenie terenu, instalacja podlewająca, oświetlenie i monitoring. By rośliny dobrze się przyjęły, wymienione zostanie podłoże w miejscu nasadzeń drzew, krzewów i kwiatów. Ulokowane zostaną elementy małej architektury, m.in. ławki, skrzynki ogrodowe. W centralnym punkcie ogrodu zaplanowano kolorową różę wiatru z bezpiecznej nawierzchni.

Ogród powstanie pomiędzy budynkiem Szkoły Podstawowej nr 56 i garażami zlokalizowanymi wzdłuż ul. Beskidzkiej. Będzie oddalony od ulicy, co sprzyjać ma odpoczynkowi i bezpiecznej zabawie. Wcześniej powstał projekt zielonego założenia. Obecnie trwa postępowanie, w którym wybierzemy wykonawcę prac. Po podpisaniu umowy zajmą one około 4 miesięcy.

Inwestycja trafiła do realizacji w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Głosowało na nią prawie pół tysiąca bydgoszczan. Na jej realizację zabezpieczyliśmy około 200 tysięcy złotych. W oparciu o BBO przy szkole na ul. Karpackiej planowana jest jeszcze budowa świetlicy na świeżym powietrzu pomiędzy boiskiem i bieżnią.

 

Warto wiedzieć

Przypominamy, że do 15 lipca br. trwa zgłaszanie projektów do kolejnej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Zabezpieczyliśmy na ich realizację blisko 16 mln zł. Bydgoszczanie zaproponowali już ponad 220 swoich zadań i wydarzeń. Zachęcamy do zgłaszania kolejnych. Więcej informacji o tym, w jaki sposób zgłosić inwestycję na swoim osiedlu, znajduje się na stronie: https://www.bdgbo.pl/. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest pod linkiem: www.bydgoszcz.pl/bbo.

 

 

KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe