Seniorzy w Bydgoszczy. Jakie są ich potrzeby? Wypełnij ankietę!

  • 30.06.2021, 12:33
  • KB
Seniorzy w Bydgoszczy. Jakie są ich potrzeby? Wypełnij ankietę! fot. ilustracyjna/pixabay
Trwa diagnoza potrzeb i potencjału bydgoskich seniorów. Zachęcamy wszystkie osoby 60+ mieszkające w Bydgoszczy do wypełnienia ankiety. Poprzez ten prosty gest przyczynią się Państwo do wyboru kierunków rozwoju usług senioralnych w naszym mieście.

Ankieta jest anonimowa i w pełni bezpieczna. Wszystkie informacje będą analizowane wyłącznie statystycznie. Ankietę można wypełnić za pośrednictwem smartfona, komputera, czy innych urządzeń elektronicznych, które umożliwiają korzystanie z Internetu. Wystarczy kliknąć w link, odpowiedzieć na kilka pytań, a następnie kliknąć „wyślij”.

Wyniki badania socjologicznego pozwolą precyzyjnie określić krótko- i długofalowe cele w kształtowaniu miejskiej polityki senioralnej tak, aby odpowiadała faktycznym potrzebom mieszkańców. Wnioski z ankiet stanowić będą także wytyczne dla wyborów działań podejmowanych przez organizacje pozarządowe, a wspieranych finansowo przez Miasto.

Diagnoza ma charakter kompleksowy, uwzględnia podział na poszczególne osiedla, dzięki czemu także tym kryterium będziemy mogli się kierować planując kolejne inwestycje i programy aktywizujące oraz podnoszące komfort życia osób starszych.

Formularz dostępny jest TUTAJ.

Ankieta jest anonimowe, a wypełnienie zajmie kilkanaście minut.

Po co diagnoza?

Każdy z nas ma własną opinię na wiele tematów. I każda z tych opinii jest ważna dla kształtowania otaczającej nas rzeczywistości. Jednak dopiero profesjonalnie opracowana metoda naukowa sprawić może, że z indywidualnych opinii powstaje plan działania, odpowiadający potrzebom i oczekiwaniom wszystkich. Zawsze będzie to kompromis. Ale dzięki profesjonalnej diagnostyce społecznej nasze kompromisy mają szansę być optymalne i wspólne.

Ważne ostrzeżenia!

W ramach prowadzonej diagnozy nikt nie będzie pytał Państwa o żadne wrażliwe dane – takie jak dokładny adres zamieszkania, dokładna data urodzenia czy PESEL. Pamiętajmy, że są to informacje, których nigdy nie powinniśmy podawać osobom, których wiarygodności nie możemy potwierdzić.

Wypełnienie ankiety jest najprostszym i w pełni bezpiecznym sposobem udziału w diagnozie.

Badanie prowadzone jest przez Oficynę Profilaktyczną z Krakowa na zlecenie Miasta Bydgoszczy.

 

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe