Zaszczep się przeciw COVID-19 w Focusie

  • 25.06.2021, 11:35
  • KB
Zaszczep się przeciw COVID-19 w Focusie Materiały prasowe
W weekend bydgoszczanie będą mogli zaszczepić się przeciw COVID-19 w CH Focus. Tymczasowy punkt szczepień powstanie w lokalu znajdującym się na poziomie „0”, tuż przy wejściu do galerii, obok drogerii Hebe. Opiekę medyczną w nim zapewni należąca do Grupy NEUCA Przychodnia Medic Klinika (Przychodnie Lekarskie Świat Zdrowia). Placówka będzie przyjmowała pacjentów w dniach 26-27 czerwca. Każda osoba, która w tym czasie zgłosi się do punktu, będzie mogła zaszczepić się bezpłatnie, bez konieczności wcześniejszego umówienia wizyty.

W najbliższą sobotę i niedzielę mieszkańcy Bydgoszczy i okolic będą mogli zaszczepić się przeciw COVID-19 w tymczasowym punkcie szczepień utworzonym na terenie CH Focus. Organizatorem szczepień jest należąca do Grupy NEUCA Przychodnia Medic Klinika (Przychodnie Lekarskie Świat Zdrowia).

 

W zaadoptowanym na ten cel lokalu, do dyspozycji pacjentów będzie wykwalifikowany personel medyczny. Pomieszczenie dostosowano do wymogów punktu szczepień – wyposażone zostało w odpowiedni sprzęt medyczny oraz spełnia warunki organizacyjno-techniczne. Pacjenci przyjmowani będą w nim przy zachowaniu reżimu sanitarnego zgodnie z aktualnymi wytycznymi. Szczepienia będą realizowane jednodawkowym preparatem firmy Johnson&Johnson. Wszyscy chętni powyżej 18. roku życia mogą zaszczepić się bez wcześniejszej rejestracji. Do dyspozycji pacjentów jest 700 dawek szczepionek.

 

Tymczasowy punkt szczepień w CH Focus będzie przyjmował pacjentów w sobotę i niedzielę w godzinach 10.00-18.00. Każda zaszczepiona osoba na miejscu otrzyma międzynarodowy certyfikat zaświadczający o przyjęciu szczepionki.

 

Uruchamianie tymczasowych punktów szczepień w Polsce ma na celu usprawnienie procesu szczepienia powszechnego. Swoje wsparcie w utworzeniu nowego miejsca wraz z udostępnieniem zaplecza organizacyjno-technicznego zadeklarowało także CH Focus wspólnie z przychodnią lekarską Medic Klinika. Nowo otwarty punkt w bydgoskim Focusie to kolejny tymczasowy punkt szczepień, utworzony w centrum handlowym należącym do Grupy Atrium – do tej pory podobne punkty powstały w Atrium Plejada w Bytomiu oraz we wrocławskiej Galerii Dominikańskiej.

 

- Cieszę się niezmiernie, że wspólnie z Medic Kliniką, możemy udostępnić mieszkańcom powszechny punkt szczepień wraz z obsługą medyczną, gdzie będą mogli zaszczepić się przeciw COVID-19. W najbliższy weekend każda osoba, która zgłosi się do punktu, będzie mogła przyjąć szczepionkę bez zbędnych formalności. To niepowtarzalna okazja do tego, aby zaszczepić się przed wakacjami i móc bezpiecznie podróżować z najbliższą rodziną - mówi Gregory Pertus, dyrektor CH Focus w Bydgoszczy.- Dużą zaletą jest to, że nasze centrum handlowe znajduje się w dogodnej lokalizacji, dobrze skomunikowanej z innymi dzielnicami Bydgoszczy, co zapewnia łatwość w dotarciu do punktu szczepień. Natomiast Medic Klinika to znana przychodnia lekarska, zatrudniająca doświadczonych specjalistów. Tworząc dodatkowe miejsce szczepień, rozszerzamy możliwości zaszczepienia się przeciw COVID-19, zapewniając mieszkańcom szybszy powrót do normalności i większe szanse na pełne otwarcie życia społeczno-gospodarczego - dodaje Gregory Pertus.

 

Więcej informacji na temat punktu szczepień i aktualnej oferty CH Focus znajduje się na stronie: znaleźć na stronie www.focusbydgoszcz.pl.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe