Na Wyżynach powstanie mural. Miasto ogłasza konkurs

  • 08.06.2021, 16:18
  • KB
Na Wyżynach powstanie mural. Miasto ogłasza konkurs fot.: UM Bydgoszcz
Urząd Miasta ogłasza konkurs na projekt i wykonanie muralu, który pojawi się na ścianie szczytowej jednego z wieżowców na bydgoskich Wyżynach. Tematyką będzie szeroko rozumiana ekologia. Na pomysły czekamy do 30 lipca. Zwycięzca otrzyma środki na wykonanie oraz nagrodę pieniężną.

Celem konkursu jest zaprojektowanie i wykonanie muralu o tematyce ekologicznej, który będzie jednocześnie spełniał funkcje edukacyjne. Tematyka powinna nawiązywać do szeroko rozumianej ekologii – troski o środowisko naturalne, odpowiedzialności ludzi za miejsce w którym żyją.

„Płótnem” dla tego wielkiego obrazu będzie ściana szczytowa wieżowca przy ul. Feliksa Nowowiejskiego 1. Ściana ma 11,8 m szerokości i 34,2 m wysokości. Biorąc pod uwagę tę lokalizację warto uwzględnić w projekcie oddaloną perspektywę, z której przechodnie będą mogli oglądać projekt. Mural powinien nieść ekologiczny przekaz, jednocześnie powinien być wykonany w sposób trwały, przy użyciu ekologicznych farb o pozytywnym wpływie na otoczenie – oczyszczających powietrze ze szkodliwych zanieczyszczeń gazowych (na bazie fotokatalitycznych farb mineralnych).

- Jeden metr kwadratowy ekologicznej farby antysmogowej absorbuje 0,44 g tlenku azotu, który jest bardzo trującą substancją. Taką samą ilość absorbuje jedno drzewo w ciągu jednego dnia. Powierzchnia ściany ma 374 m kw. – to tak, jakbyśmy posadzili 374 drzewa – mówi Marek Iwiński, Plastyk Miasta.

Konkurs skierowany jest do profesjonalnych artystów tworzących murale, posiadających doświadczenie w tym zakresie i dorobek twórczy, który należy przedstawić w formie dokumentacji fotograficznej wraz z formularzem zgłoszenia udziału do konkursu. Uczestnikami konkursu mogą być indywidualni artyści lub zespoły autorskie.

Na pomysły czekamy do 30 lipca. Projekt z dopiskiem „Bydgoski Ekomural” należy przesłać mailowo na adres: [email protected] lub przynieść bezpośrednio do biura Plastyka Miasta – ul. Sielanka 8a, I piętro, pokój 6.

Zwycięzca konkursu otrzyma środki na wykonanie muralu do kwoty 50 000 złotych oraz nagrodę w wysokości 5 000 złotych, którą tym razem sponsoruje firma Onlybio.life. Na wykonanie pracy będzie miał czas do 15 października.

Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy – w załączniku.
Szczegółowych informacji udziela Plastyk Miasta – Marek Iwiński – tel. 52 58 58 177.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe