"Jednośladem bezpiecznie do celu" akcja z fordońskimi policjantami [FOTO]

  • 08.06.2021, 11:42
  • KB
"Jednośladem bezpiecznie do celu" akcja z fordońskimi policjantami [FOTO] KWP Bydgoszcz
Policjanci z Komisariatu Policji w Fordonie włączyli się do ogólnokrajowej akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu", której priorytetem jest zwrócenie uwagi użytkowników jednośladów na istotne aspekty bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz kształtowanie właściwych postaw i zachowań na drodze.

Z uwagi na dogodne warunki pogodowe, rozpoczęty sezon rowerowy oraz zwiększoną ilość użytkowników rowerów fordońscy funkcjonariusze skupili swoje działania na tej grupie użytkowników dróg. Ponadto sami mieszkańcy Fordonu prosili o zorganizowanie akcji mającej też na celu przekazanie wiedzy o konieczności użytkowania rowerów wyposażonych we wszystkie elementy niezbędne do bezpiecznej jazdy.

Stan techniczny roweru, a zwłaszcza wyposażenie w światła, ma bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo jego użytkowników. W czasie złej widoczności rower bez świateł „ginie” w ciemnościach. Pamiętajmy, że rowerzysta, którego nie dostrzeże w porę kierowca samochodu może zostać potrącony. Tego typu zdarzenia kończą się tragicznie przede wszystkim dla użytkowników roweru. W akcję włączyły się wszystkie komórki organizacyjne działające prewencyjnie z Komisariatu Policji w Fordonie. W Zespole Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii powstały plakaty i ulotki. Następnie wszyscy dzielnicowi zaczęli informować mieszkańców Fordonu oraz Gminy Dąbrowa Chełmińska o podjętych działaniach „Jednośladem bezpiecznie do celu” poprzez rozwieszanie plakatów, rozdawanie ulotek czy osobiste spotkania ze społecznościami lokalnymi.

Po zakończonej akcji informacyjnej funkcjonariusze z Rewiru Dzielnicowych oraz Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego ruszyli w teren aby uświadamiać rowerzystów jak powinien być przygotowany rower do sezonu, informowali o obowiązujących przepisach oraz je egzekwowali, przeprowadzane były pogadanki z użytkownikami jednośladów, a także podczas akcji znakowana rowerów powyższa tematyka była omawiana.

Rowerzyści, którzy nie posiadali stosownego oświetlenia otrzymywali od policjantów specjalne samoprzylepne odblaski rowerowe barwy białej i czerwonej. Akcja, która nadal trwa cieszy się wielkim powodzeniem i uznaniem w śród rowerzystów. Świadczyć może o tym, na przykład spotkanie dzielnicowego z grupą emerytowanych rowerzystów z Trójmiasta, którzy sami po przeprowadzonej pogadance, wręczeniu ulotki poprosili o zorganizowanie takiej akcji w swoich miastach.

Autor: asp. szt. Łukasz Lewandowski/ Wydział Prewencji KP Bydgoszcz- Fordon

 

KB

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe