GDDKiA Bydgoszcz: Rusza czwarta z sześciu obwodnic w województwie kujawsko-pomorskim

  • 04.06.2021, 14:16
  • KB
GDDKiA Bydgoszcz: Rusza czwarta z sześciu obwodnic w województwie kujawsko-pomorskim GDDKiA
Jak podaje bydgoski oddział GDDKiA, rozpoczynają się prace nad dokumentacją dla obwodnicy Nowej Wsi Wielkiej. Podpisaliśmy umowę z wykonawcą Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R).

To czwarta z sześciu obwodnic, jakie powstaną w woj. kujawsko-pomorskim w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic, na które dotychczas podpisaliśmy umowy na przygotowanie dokumentacji.

Z kim podpisujemy umowę?  

Konsorcjum firm TRAKT Sp. z o. o. Sp. K. (lider) oraz TRAKT Sp. z o. o. (partner) zaoferowało najkorzystniejszą ofertę na opracowanie dokumentacji dla obwodnicy Nowej Wsi Wielkiej. Oferta zwycięskiego konsorcjum opiewa na kwotę 1 225 848,75 zł i uzyskała maksymalna ocenę 100 punków. Łącznie w postępowaniu brało udział osiem firm. O otwarciu ofert pisaliśmy tutaj

Obowiązki wykonawcy  

Zadaniem projektantów będzie wykonanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R) oraz materiałów do wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach wraz z jej uzyskaniem. 

   Obwodnica Nowej Wsi Wielkiej 

Celem budowy obwodnicy Nowej Wsi Wielkiej jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego, jaki koncentruje się w miejscowości na drodze krajowej nr 25. Jest to ruch na osi północ-południe, pomiędzy Bydgoszczą a Inowrocławiem i dalej w kierunku Kutna i Poznania. To jeden z ważniejszych korytarzy transportowych w województwie.  

Szacunkowa długość obwodnicy: 4 km  

Program budowy 100 obwodnic     

W województwie kujawsko-pomorskim w ramach rządowego Programu powstanie łącznie sześć obwodnic:   

  • Brześcia Kujawskiego w ciągu DK62  

  • Strzelna w ciągu DK15 i DK25   

  • Nowej Wsi Wielkiej w ciągu DK25   

  • Kruszwicy w ciągu DK62 

  • Kowalewa Pomorskiego w ciągu DK15  

  • Lipna w ciągu DK67 

W przypadku dwóch ostatnich obwodnic - Lipna i Kowalewa Pomorskiego - dokonaliśmy wyboru wykonawców i oczekujemy na zakończenie 10-dniowego okresu odwoławczego, po którym nastąpi podpisanie umów z wykonawcami. 

Termin realizacji 

Obwodnice powstaną w ramach Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. Okres przygotowawczy dla obwodnic w woj. kujawsko-pomorskim przewidziany jest na lata 2020-2024. Realizacja inwestycji w systemie Projektuj i buduj planowana jest w latach 2025-2029.  

  Poprawa bezpieczeństwa na drogach, wyprowadzenie ruchu z zatłoczonych miast, czystsze powietrze, mniejszy hałas i poprawa przepustowości sieci drogowej - to główne założenia Programu. Program określa cele i priorytety inwestycyjne w zakresie budowy obwodnic miast na sieci dróg krajowych. Wskazuje również źródła finansowania oraz listę zadań inwestycyjnych kierowanych do realizacji. Inwestycje związane z budową nowych obwodnic będą realizowane przez Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad. Więcej informacji o tym Programie znajdziesz tutaj.  

Przygotowania w toku 

Od początku 2021 roku podpisaliśmy już umowy na przygotowanie dokumentacji dla 25 obwodnic z Programu budowy 100 obwodnic. Łączna długość odcinków objętych tymi umowami to blisko 260 km, a wartość podpisanych umów z biurami projektowymi to ponad 90 mln zł.  

(GDDKiA)

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe