Aqua Fordon. Nowy basen rozpoczyna działalność

  • 14.05.2021, 11:23
  • KB
Aqua Fordon. Nowy basen rozpoczyna działalność UM Bydgoszcz
W poniedziałek (17 maja) na Tatrzańskim zacznie działać nowy basen. Na razie ze względu na obostrzenia korzystać będą z niego grupy zorganizowane. Od 29 maja pływalnia ma być dostępna dla wszystkich. To jeden z największych basenów w Bydgoszczy z wyjątkowo bogato wyposażonym wnętrzem.

- Szkoła przy ul. M. Kromera to jedna z największych placówek w mieście - podkreśla prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. – Osiedle Tatrzańskie to również jedno z największych bydgoskich osiedli. Nie mam wątpliwości, że nowy basen choćby z tych dwóch powodów będzie cieszył się dużą popularnością. Tym bardziej, że już na etapie prac projektowych zadbaliśmy o atrakcyjne wyposażenie. Wiem, że plany budowy basenu powstawały wraz z murami szkoły już na początku lat 90. Dzięki odpowiedzialnemu budżetowi udało się nam je urzeczywistnić. Żałuję tylko, że przez decyzje rządowe ograniczające finansowanie samorządów na realizację wielu innych zadań będziemy potrzebować więcej czasu. Jesteśmy jednak jeszcze bardziej zdeterminowani, by wykorzystywać na rozwój miasta każde możliwe środki zewnętrzne.

https://www.bydgoszcz.pl/fileadmin/_processed_/8/8/csm_aqua_fordon_3_08ac34ec57.jpg

Otwarcie w etapach

W poniedziałek (17 maja) pływalnia zostanie otwarta zgodnie z aktualnymi obostrzeniami, czyli dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży (w tym także szkół pływania). Pierwsze dni funkcjonowania pływalni będą równocześnie okresem testów. Obiekt będzie w tym czasie sprawdzany pod kątem technicznym oraz przygotowywany do otwarcia "Aqua Fordonu" dla większej liczby osób. Jeśli nie zmieni się harmonogram luzowania obostrzeń, pływalnia dla wszystkich klientów otwarta zostanie 29 maja.

https://www.bydgoszcz.pl/fileadmin/_processed_/1/b/csm_aqua_fordon_9_-_Kopia_412112c8d6.jpg

Bogate wyposażenie

Basen przy ul. Kromera jest dużym 3-kondygnacyjny obiektem o charakterze parku wodnego. Jego powierzchnia użytkowa wynosi blisko 5 tysięcy metrów kwadratowych. Kompleks basenowy tworzą: niecka basenu pływackiego (wyposażona w dźwig dla osób niepełnosprawnych, 6 torów) oraz niecka rekreacyjna i do nauki pływania. Obiekt wyposażono w szereg dodatkowych atrakcji: grzybek wodny, rwącą rzekę, ławeczkę z masażem, gejzer wodny z oświetleniem podwodnym, brodzik dla dzieci wymagających opieki rodziców ze zjeżdżalnią, wanny do hydromasażu, jacuzzi z oświetleniem podwodnym, zjeżdżalnie o długości około 58 m wyposażoną w multimedia. Na widowni znajduje się 159 miejsc. Basen jest wyposażony w zaplecze sanitarne, przebieralnie, kompleks SPA (sauna sucha fińska z natryskami) oraz kompleks rekreacyjny (siłownia i sala fitness).

https://www.bydgoszcz.pl/fileadmin/_processed_/b/5/csm_aqua_fordon_6_eaf6868f88.jpg

Dodatkowy parking

Prace budowlane zrealizowano w latach 2019-20. Odpowiadała za nie firma Strabag. Inwestycja kosztowała ponad 33 mln zł i będzie objęta 7-letnią gwarancją. Dodatkowo zleciliśmy też budowę parkingu przed obiektem. Czas epidemicznych obostrzeń wykorzystaliśmy na odbiory, wyposażenie obiektu, rozruch technologiczny urządzeń i szkolenia personelu.

https://www.bydgoszcz.pl/fileadmin/_processed_/c/9/csm_aqua_fordon_0d6a327852.jpg

Nowe baseny w Bydgoszczy:

  • Bartodzieje „Neptun” – zmodernizowany w 2014 roku
  • Błonie „Czwórka” – oddany do użytku w 2015 roku
  • Pałac Młodzieży – zmodernizowany w 2019 roku
  • Kapuściska „Piąta fala” – oddany do użytku w 2019 roku
  • Basen olimpijski Astoria – oddany do użytku w 2021 roku
  • Miedzyń – prace budowlane, zakończenie w 2022 roku
  • Leśne – inwestycja przygotowywana do realizacji
  • Szwederowo (rehabilitacyjny) – inwestycja przygotowana do realizacji
KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe