Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt

Międzynarodowy Dzień Muzeów w Bydgoszczy

W najbliższą sobotę, 15 maja będziemy świętowali Międzynarodowy Dzień Muzeów, z tej okazji Muzeum Wodociągów wydłuża swoje godziny otwarcia, wstęp do naszych obiektów będzie darmowy, a także zaprosimy na livestreaming z ekspertami.
Międzynarodowy Dzień Muzeów w Bydgoszczy

Autor: Materiały prasowe

To szczególne święto dla społeczności Muzealników przypada 18 maja. W tym roku natomiast świętujemy już w sobotę, abyście mieli Państwo okazję do zwiedzenia naszych obiektów również wieczorem. Wieża Ciśnień będzie otwarta w godzinach 13:00-22:00, a Hala Pomp 13:00-19:00. Wstęp do Muzeum przez cały dzień będzie darmowy. Zwiedzanie może odbywać się tylko w ścisłym reżimie sanitarnym – zakrywanie ust i nosa maseczką, dezynfekcja dłoni, zachowywanie dystansu. W każdym z obiektów jednocześnie może przebywać maksymalnie 25 osób. Nasi pracownicy dopilnują abyście mogli Państwo poznać Muzeum w bezpieczny sposób.

 

Co więcej w tym dniu od godziny 13:00 na naszym kanale YouTube/@MuzeumWodoociągów  zostanie udostępniony streaming na żywo. W trakcie transmisji prosto z „Pałacyku”, zaproszeni eksperci poruszą wiele interesujących tematów. Od godz. 13:00 do 14:00 zapraszamy na rozmowę z Tomaszem Izajaszem, kustoszem Muzeum Kanału Bydgoskiego, który opowie o historii Kanału Bydgoskiego, o działaniach jakie zostały podjęte w celu zagospodarowania nowego obiektu, a także o kooperacji bydgoskich muzeów. Od godziny 14:00 do 14:30 spotkamy się z przedstawicielem Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy Panem Prorektorem ds. Rozwoju i Współpracy, dr hab. inż., profesorem uczelni Markiem Macko, z którym porozmawiamy o wykorzystaniu nowoczesnych technologii przy tworzeniu aktualnej wystawy stałej w Hali Pom  - modelowanie 3D i druk 3D oraz o współpracy między uniwersytetem a muzeum.

 

Na zakończenie, od godziny 14:30 do 15:00 przedstawiciel Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Bydgoszczy dr Jacek Cieściński opowie o aranżacji zielono-niebieskiej infrastruktury w przestrzeni kulturalnej na przykładzie Muzeum Wodociągów oraz o istocie i znaczeniu przydomowego gromadzenia i zagospodarowania wód opadowych.

 

Serdecznie zachęcamy do oglądania i oczywiście odwiedzenia nas w tym wyjątkowym dniu! W razie pytań zachęcamy do kontaktu pod nr tel. 52 373 27 23, email: [email protected] lub na naszych mediach społecznościowych.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

bezchmurnie

Temperatura: 2°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 9 km/h

STARY RYNEK

ReklamaSprawdź jak to działa
ReklamaNa Bielawach temperatura potrafi być o 2°C inna niż w centrum Bydgoszczy.
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AleksanderTreść komentarza: W tym roku też było pełno "najemników" - ale w zeszłym roku w Warszawie na Mistrzostwach Europy też było dużo cudzoziemców - przybyszów, reprezentujących nie tylko polskie ale inne uczelnie z Europy. Teraz to norma i trzeba sie do niej dostosować. Wynik zalezy od Rektorów uczelni.Data dodania komentarza: 27.03.2026, 08:24Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marcaAutor komentarza: GrzegorzTreść komentarza: Jak sie popatrzy na listy walk z kilku ostatnich lat to wszyscy korzystaja z "Soldiers of fortune" więc nie w tym jest problem. Chodzi by tych ludzi przyciągac na nasze uczelnie z Bydgoszczy, wtedy jedni będą odchodzić inni przychodzić - jak dotąd. Wychowanie medalistów od młodzika to nie rola dla trenerów akademickich.Data dodania komentarza: 26.03.2026, 14:22Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marcaAutor komentarza: BJJTreść komentarza: W zeszlym roku medale zdobywali też nasze "wojska zaciężne" czyli Mateusz i Damir - cos trzeba zrobić bo będzie coraz gorzejData dodania komentarza: 25.03.2026, 17:59Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marcaAutor komentarza: Menia.Treść komentarza: 🤔Data dodania komentarza: 25.03.2026, 16:33Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marcaAutor komentarza: KanuTreść komentarza: Great progress, this is really encouraging to see. Your effort and coordination are clearly making a strong impact.Data dodania komentarza: 25.03.2026, 15:31Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marcaAutor komentarza: judoTreść komentarza: gratulacje!Data dodania komentarza: 25.03.2026, 15:05Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marca
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama