Międzynarodowy Dzień Muzeów w Bydgoszczy

  • 12.05.2021, 20:39
  • KB
Międzynarodowy Dzień Muzeów w Bydgoszczy Materiały prasowe
W najbliższą sobotę, 15 maja będziemy świętowali Międzynarodowy Dzień Muzeów, z tej okazji Muzeum Wodociągów wydłuża swoje godziny otwarcia, wstęp do naszych obiektów będzie darmowy, a także zaprosimy na livestreaming z ekspertami.

To szczególne święto dla społeczności Muzealników przypada 18 maja. W tym roku natomiast świętujemy już w sobotę, abyście mieli Państwo okazję do zwiedzenia naszych obiektów również wieczorem. Wieża Ciśnień będzie otwarta w godzinach 13:00-22:00, a Hala Pomp 13:00-19:00. Wstęp do Muzeum przez cały dzień będzie darmowy. Zwiedzanie może odbywać się tylko w ścisłym reżimie sanitarnym – zakrywanie ust i nosa maseczką, dezynfekcja dłoni, zachowywanie dystansu. W każdym z obiektów jednocześnie może przebywać maksymalnie 25 osób. Nasi pracownicy dopilnują abyście mogli Państwo poznać Muzeum w bezpieczny sposób.

 

Co więcej w tym dniu od godziny 13:00 na naszym kanale YouTube/@MuzeumWodoociągów  zostanie udostępniony streaming na żywo. W trakcie transmisji prosto z „Pałacyku”, zaproszeni eksperci poruszą wiele interesujących tematów. Od godz. 13:00 do 14:00 zapraszamy na rozmowę z Tomaszem Izajaszem, kustoszem Muzeum Kanału Bydgoskiego, który opowie o historii Kanału Bydgoskiego, o działaniach jakie zostały podjęte w celu zagospodarowania nowego obiektu, a także o kooperacji bydgoskich muzeów. Od godziny 14:00 do 14:30 spotkamy się z przedstawicielem Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy Panem Prorektorem ds. Rozwoju i Współpracy, dr hab. inż., profesorem uczelni Markiem Macko, z którym porozmawiamy o wykorzystaniu nowoczesnych technologii przy tworzeniu aktualnej wystawy stałej w Hali Pom  - modelowanie 3D i druk 3D oraz o współpracy między uniwersytetem a muzeum.

 

Na zakończenie, od godziny 14:30 do 15:00 przedstawiciel Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Bydgoszczy dr Jacek Cieściński opowie o aranżacji zielono-niebieskiej infrastruktury w przestrzeni kulturalnej na przykładzie Muzeum Wodociągów oraz o istocie i znaczeniu przydomowego gromadzenia i zagospodarowania wód opadowych.

 

Serdecznie zachęcamy do oglądania i oczywiście odwiedzenia nas w tym wyjątkowym dniu! W razie pytań zachęcamy do kontaktu pod nr tel. 52 373 27 23, email: [email protected] lub na naszych mediach społecznościowych.

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe